اینوتکس 2022

استخدام و نگهداشت نیرو دو دغدغه جدی استارتاپ ها

سارا نظری مشاور کارآفرینی معتقد است استخدام و نگهداشت نیرو دو دغدغه جدی شرکت های دانش بنیان است.

به گزارش ستاد خبری اینوتکس ۲۰۲۲ در سالهای اخیر یکی از موضوعات جدی در حوزه کارآفرینی خصوصا در شرکت های دانش بنیان است.

سارا نظری معتقد است مهاجرت از یکسو و رقابت شرکت های دورکار خارجی با شرکت های داخلی از یکسو استخدام نیروی کارآمد و متخصص را با معضل جدی مواجه کرده است. وی افزود امروز بیش از اهمیت ایده، وجود کار گروهی و تیمی است که میتواند به رشد و پایداری یک کسب و کار منجر شود.

نظری گفت امروز چگونه یک تیم را رهبری و سازماندهی کردن، سوال اصلی است که باید به دنبال پاسخ آن رفت، سوالی که با معیار های کمی قابل بررسی نیست. وی افزود عدم تعهد به تیم و کارگروهی مشکل اصلی شرکت های مختلف است و راهکارهای موقتی مانند افزایش حقوق نمی تواند راهگشا باشد و باید انگیزه ماندگاری را افزایش داد.

این کارشناس حوزه کارآفرینی ادامه داد مسایل مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد ولی نقطه اساسی و پایه برای تعهد افراد به تیم، مدیریت و رهبری خوب است. طبق گفته نظری مدیر خوب، بازخوردهای مداوم و انگیزشی را به نیروی خود می‌دهد و از طرفی دارای یک نقشه راه ولو تصویرسازی کلی از برنامه خود است که با نیروهای خود به اشتراک می گذارد.

ایجاد حس تعلق و حس رشد دو ویژگی یک رهبر خوب است که این کارشناس کارآفرینی به آن اشاره کرد و افزود علاوه بر مصاحبه های تخصصی باید به شخصیت کارمندان هم در زمان استخدام توجه کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱۰ Average: ۴.۲]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *