اخبار استارتاپی

دانش‌بنیان‌های ایرانی فعال در حوزه ساختمان به کنیا می‌روند

بر اساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری یک هیات تجاری در حوزه ساختمان به کنیا اعزام می‌شود تا بازار محصولات ایران‌ساخت در خارج از مرزها رونق گیرد.

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف بررسی میدانی بازار ساختمانی کنیا، بازدید از شوروم‌های ساختمانی نایروبی، بازدید از شوروم ساختمانی ایرانی در نایروبی و بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT)؛ هیاتی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در حوزه ساختمان را به کشور کنیا اعزام می‌کند.

مشارکت مجموعه‌های دانش‌بنیان در این رویداد؛ مزایایی چون نشست با سفیر ایران در کنیا، دیدار با بازرگانان عضو اتاق بازرگانی کنیا (KNCCI)، حضور در جلسات تجاری رودررو با فعالان حوزه ساختمانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی آشنایی با قوانین حقوقی، مالیاتی و ‌تجاری کنیا و غیره برخوردار خواهند شد.

شرکت‌های دانش‌بنیان تا ۲۰ آبان‌ماه سال ۱۴۰۱ فرصت دارند برای حضور در این رویداد که خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT) ۱۵ تا ۲۰ آذرماه برگزار می کند؛ ثبت نام کنند.

ایران با ۴۷ کشور از ۵۴ کشور آفریقا روابط سیاسی دارد. قاره‌ای با ظرفیت صادراتی بسیار گسترده که به دلیل نپرداختن به آن، عملا برای صادرکنندگان ایران بکر است. شرق آفریقا نزدیک ترین منطقه در آفریقا به ایران است. به همین دلیل پس از کشورهای همسایه بازار مناسبی برای صادرات ایران به شمار می‌رود.

در شرق آفریقا یک بلوک اقتصادی با ۶ کشور کنیا، کنگو، اوگاندا، رواندا، تانزانیا و سودان شکل گرفته که ورود به این بازار دارای مزایایی برای کشورمان است. به همین دلیل اعزام شرکت‌های دانش‌بنیان به این کشور می‌تواند زمینه ورود محصولات فناورانه ایرانی به بازار پرسود این منطقه را فراهم کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *