اخبار فناوری

گسترش همکاری فناورانه آمریکا با هند

مهر: به گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا، شرکت‌های بزرگ فناوری این کشور فعالیت خود را در هند بیشتر می‌کنند و اپل و گوگل نیز در حال گسترش تولید موبایل در هند هستند.

به گزارش گیزموچاینا، جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در یک میزگرد که با حضور رهبران فناوری هندی و آمریکایی در بنگلور برگزار شد، از اشتیاق برای عمیق‌تر شدن روابط فناورانه دو کشور سخن گفت. او به شیوه عملکرد آمریکا برای تقویت مقاومت زنجیره ذخایر از طریق تقویت همکاری‌ با شرکای تجاری از جمله هند نیز اشاره کرد. به گفته یلن در این زمینه پیشرفت‌هایی حاصل شده و شرکت‌های بزرگی مانند اپل و گوگل ساخت موبایل در هند را گسترش داده‌اند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه توضیح داد: آمریکا مشغول سرمایه‌گذاری در فناوری‌های دیجیتالی است که از طریق طرح «مشارکت برای زیرساخت و سرمایه‌گذاری جهانی» (PGII) به رشد فراگیر در هند منجر می‌شوند. آمریکا تصمیم دارد تا ۲۰۲۷ میلادی ۲۰۰ میلیارد دلار ازطریق طرح PGII جابه‌جا کند و درهمین راستا نیز یلن از تعهد کشور به همکاری با هند برای تداوم سرمایه‌گذاری در آینده خبر داد. در میزگرد مذکور مدیران ارشد اجرایی برخی شرکت‌های بزرگ مانند ساندیپ پاتل از «آی‌بی‌ام»، ناندان نیلکانی از اینفوسیس و نیروتی رام از اینتل حضور داشتند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *