اخبار استارتاپیاخبار فین تک

طرح سرمایه گذاری ارس رونمایی شد

شرکت کارگزاری بیمه دال با همکاری بیمه باران و بانک قرض الحسنه مهر ایران از طرح سرمایه گذاری ارس رونمایی کرد.

شرکت کارگزاری بیمه دال با همکاری بیمه باران و بانک قرض الحسنه مهر ایران از طرح سرمایه گذاری ارس رونمایی کرد.

به مناسبت هفته بیمه در مراسمی با حضور مدیران بانک قرض الحسنه مهر، گروه توسعه و سرمایه گذاری انتخاب و بیمه باران از طرح سرمایه گذای ارس که با همکاری بیمه باران و بانک قرض الحسنه مهر ایران طراحی شده رونمایی شد.

این طرح در واقع نوعی طرح پس انداز و سرمایه گذاری پنج ساله و دارای چهار بسته سرمایه گذاری اصلی ۵٠، ١٠٠، ١۵٠ و ٢٠٠ میلیون تومانی است و متقاضیان طرح می توانند برای بهره مندی از هر کدام از این بسته ها ثبت نام کنند، که بعد از ثبت نام، یک وام قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد به اندازه مبلغ بسته درخواستی به متقاضی اعطا می شود. پس از پرداخت کامل اقساط وام، متقاضی با انتخاب یکی از طرح های مستمری ماهانه ثابت یا افزایشی می تواند از پرداخت مستمری ماهانه بهرمند شود یا بنا به درخواست متقاضی ١.٧۵ برابر وام به شکل نقدی به ثبت نام کنندگان پرداخت می شود. همچنین در طول پرداخت وام معادل سرمایه گذاری، امکان عودت وجه در ازای خرید از فروشگاه های طرف قرارداد با طرح سرمایه گذاری ارس در طول پنج سال وجود دارد.

ضرورت سرمایه گذاری برای آینده

در ابتدای این مراسم حسین عبده تبریزی، اقتصاد دان در توضیح ضرورت سرمایه گذاری در ایران برای روزهای بازنشستگی عنوان کرد: «پیش تر، سن کار ما بین ٢۵ تا ٣۵ بود. از حدود سال ۱۳۹۷ این آمار به ٣۵ تا ۴۵ سال تغییر کرده و نشان دهنده پیری شاغلان همگام با پیری جمعیت است.»

عبده تبریزی با بیان اینکه نرخ امید به زندگی در کشور در حال افزایش است، گفت: «نرخ امید به زندگی از حدود سال های ١٣۳٠ در حال افزایش است و به حدود ٧۵ سال رسیده اما سن بازنشستگی تغییری نکرده است.»

او در ادامه بیان کرد: «با توجه به این شرایط به نظر می رسد رفتن به سمت صندوق های بازنشستگی لایحه دوم و بیمه های پس اندازی به نوعی ضرورت تبدیل شده است.»

رونمایی از طرح سرمایه گذاری ارس
رونمایی از طرح سرمایه گذاری ارس

در ادامه مراسم رونمایی طرح سرمایه گذاری ارس، علیرضا هادی، مدیرعامل بیمه باران گفت: «امیدوارم این طرح قدمی برای هموطنان مان برای دورانی باشد که به درآمدهای بیشتری نیاز دارند.»

وی گفت: «مستمری توسط دولت سیزدهم مورد توجه قرار گرفته است. حقوق بازنشستگی که توسط صندوق های پایه تامین می شود پاسخگوی هزینه زندگی افراد در آینده نیست. در حال حاضر هم می بینیم صندوق های بازنشستگی تکمیلی در حال شکل گیری هستند و شرکت های بیمه با توجه به تجربه ای که در این حوزه دارند می توانند بسیار کمک کننده باشند.»

هادی مدیرعامل بیمه باران گفت: «بیمه باران به دلیل ماهیت سهامداران و موسسان که از فعالان حرفه ای بازار سرمایه هستند از ابتدای فعالیت تمرکز خود را بر بیمه زندگی با ماهیت سرمایه گذاری و تامین مالی آینده قرار داده است.»

لزوم همکاری بانک مهر ایران در طرح سرمایه گذاری ارس

در ادامه این مراسم رضا قرائی پور، معاون مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت :بیش از ١۵ میلیون مشتری از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران استفاده می کنند، و ماموریت بانک شمولیت مالی از طریق عقد قرض الحسنه است. وی گفت: «بعد از استقرار دولت سیزدهم منابع بانک بیش از سه برابر شده؛ چراکه ما معتقدیم مردم باید در فضای قرض الحسنه تامین مالی شوند.»

قرائی پور گفت: «بانک قرض الحسنه مهر ایران با اعطای یک وام قرض الحسنه بستری را فراهم می کند تا متقاضیان طرح سرمایه گذاری ارس با پرداخت اقساط آن و سرمایه گذاری اندوخته خود در طرح سرمایه گذاری ارس در پایان دوره پنج ساله از مبلغ خرید یا مدل های مستمری ارس بهره مند شوند.»

طرح سرمایه گذاری ارس چیست؟

با ثبت نام در طرح سرمایه گذاری ارس، یک وام قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد به اندازه مبلغ بسته درخواستی به متقاضی اعطا می شود. پس از پرداخت کامل اقساط به انتخاب فرد طرح های ثابت و افزایشی مستمری آغاز می شود و یا ١.٧۵ برابر وام نقدا به ثبت نام کنندگان پرداخت می شود.

نام بسته بازخرید اقساط ماهانه
بسته ۵۰ میلیون تومانی ۸۷.۵ میلیون تومان ۹۳۳ هزار تومان
بسته ۱۰۰ میلیون تومانی ۱۷۵ میلیون تومان ۱ میلیون و ۸۶۶ هزار تومان
بسته ۱۵۰ میلیون تومانی ۲۶۲ میلیون تومان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
۲۰۰ میلیون تومانی ۳۵۰ میلیون تومان ۳ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان

از دیگر مزیت های این طرح، امکان خرید از فروشگاه های معتبر طرف قرارداد با این طرح از جمله فروشگاه های انتخاب من در سراسر کشور است.

مشارکت کنندگان در این طرح می توانند به پشتوانه سرمایه گذاری انجام شده، از این فروشگاه ها خرید انجام دهند. قیمت محصولات در این فروشگاه ها بر اساس قیمت مصوب بوده و خریداران علاوه بر دریافت تضمین اصالت کالا، این محصولات را با قیمت پایین تر خریداری می کنند.

بازه سرمایه گذاری ۵ ساله، نحوه ی سرمایه گذاری (واریز وجوه طی ۵سال) و میزان بازگشت سرمایه مطلوب، پوشش تورم، وام قرض الحسنه، استفاده از بیمه عمر، بدون پیش پرداخت، بدون ضامن، چک و سفته از ویژگی های مهم این طرح است.

طرح سرمایه گذاری ارس، تلاش می کند راهکاری خلاقانه برای پس انداز و سرمایه گذاری خانواده های ایرانی با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ارائه نماید.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۱۶۹۰ تماس حاصل نمایند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *