اخبار استارتاپیاخبار انرژی و محیط زیستاخبار زیست فناوریاخبار نانو فناوری

امضای توافق نامه همکاری مشترک میان معاونت علمی و وزارت علم، فناوری و محیط زیست کوبا

توافق نامه همکاری مشترک مابین معاونت علمی و وزارت علم، فناوری و محیط زیست کوبا به امضا رسید.

توافق نامه همکاری مشترک میان معاونت علمی و وزارت علم، فناوری و محیط زیست کوبا به امضا رسید.

صبح امروز با سفر رئیس جمهور کوبا به تهران، توافق نامه ای میان معاونت علمی یاست جمهوری و وزارت علم، فناوری و محیط زیست کوبا منعقد شد. این تفاهم نامه با هدف گسترش همکاری ها و توسعه ی فعالیت های علمی و فناورانه میان دو کشور و انتفاع متقابل بر اساس قوانین و مقررات مرتبط به امضا رسیده است.

حوزه های فناوری مختلفی من جمله نانو فناوری، فناوریهای زیستی و تغییرات اقلیمی مد نظر این تفاهم نامه هستند. تبادل یا تعیین دانشمندان و محققان برای انجام پروژه های مشترک و اشتراک تجربه و انتقال فناوری های مرتبط، بخش دیگری از این تفاهم نامه است.

بر اساس تفاهم نامه ی مذکور، سازماندهی و پشتیبیانی از برگزاری رویدادها، کنفرانس ها، سمینارها، کارگاه ها و دوره های آموزشی در حوزه های مرتبط، تشکیل کمیته های مشترک کاری و مراکز علمی و فناوری مشترک نیز بخش دیگری از این توافق نامه همکاری مشترک میان دو کشور است.

از دیگر بخش های این توافق نامه، طرفین توافق کرده اند که برای ایجاد یک همکاری راهبردی برای پروژه های مورد توافق، مشترکا به جلب حمایت مالی بپردازند. همچنین با تشکیل کمیته های مشترک، به صورت منظم، گزارش هایی ارائه کنند.

فعالیت های بین المللی گسترده تر از توافق نامه همکاری مشترک میان ایران و کوبا

توافق نامه همکاری مشترک میان معاونت علمی و وزارت علم کوبا، بخشی از تلاش های اخیر دولت در راستای فعالیت های جهانی با کشورهای همسو است. علاوه بر آن، در فناوری های نوینی مثل نانو نیز ایران در مشارکت های بین المللی مثل توسعه استانداردها مشارک های چشمگیری داشته است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر
مطالب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *