اخبار استارتاپی

شکایت معاونت ترافیک شهرداری تهران از تاکسی های آنلاین

دادگاه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، جهت رسیدگی به شکایت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی برای صدور مجوز برای تاکسی‌های آنلاین برگزار شد.

دادگاه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و اتحادیه کشوری کسب و کار های مجازی، دوشنبه ۴ شهریور ۹۸ در شعبه ۵۲ دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد. این جلسه دادگاه برای رسیدگی به شکایت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی برای صدور مجوز برای تاکسی های آنلاین برگزار شد.

محمد رحمانی، وکیل اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی با اشاره به تقاضای استمهال «مهلت خواستن» شهرداری تهران، گفت: «به واسطه مذاکراتی که قبل از جلسه دادگاه با معاونت فاوای شهرداری تهران در جریان بود، تا به امروز از طرف اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی اعلام وکالت و دفاعی صورت نگرفته بود. ولی اخبار دو روز قبل حاکی از آن بود که شهرداری شکایت خود را پس نگرفته و تفاضای استمهال به دادگاه داده است؛ یعنی شهرداری به دادگاه اعلام کرده است که در حال مذاکره با اتحادیه هستیم و درخواست تجدید زمان دادگاه را داریم.»

وکیل اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در ادامه تقدیم دادخواست جلب ثالث علیه اسنپ و تپسی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد و افزود: «به دلیل اینکه یکی از خواسته‌های دادخواست اصلی ابطال پروانه صادره از سوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی برای سامانه‌های هوشمند جا‌به‌جایی بود، میبایست افراد ذی‌نفع در این پروانه‌ها کسب در این دادگاه شرکت می‌کردند ولی دادخواست ارائه شده از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران فاقد نام این شرکت‌ها بود.»

وی ادامه داد: «معاونت حمل و نقل و ترافیک تهران بوسیله یک دادخواست دیگر خوانده‌های آن دعوا (جلب ثالث) را به دعوای اصلی دعوت کرده‌ است. دادگاه به دلیل اینکه درخواست جلب ثالث به اسنپ و تپسی ابلاغ نشده بود، وقت رسیدگی دادگاه را تجدید کرد.»

رحمانی در پایان گفت: «ممکن است قاضی در همین مرحله دعوای جلب ثالث را رد کند. اگر این دعوا پذیرفته شود در آینده اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، اسنپ و تپسی باید باهم در دادگاه حاضر شوند.»

اکودی‌ام
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا