اخبار استارتاپی

شکایت معاونت ترافیک شهرداری تهران از تاکسی های آنلاین

دادگاه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، جهت رسیدگی به شکایت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی برای صدور مجوز برای تاکسی‌های آنلاین برگزار شد.

دادگاه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و اتحادیه کشوری کسب و کار های مجازی، دوشنبه ۴ شهریور ۹۸ در شعبه ۵۲ دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد. این جلسه دادگاه برای رسیدگی به شکایت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی برای صدور مجوز برای تاکسی های آنلاین برگزار شد.

محمد رحمانی، وکیل اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی با اشاره به تقاضای استمهال «مهلت خواستن» شهرداری تهران، گفت: «به واسطه مذاکراتی که قبل از جلسه دادگاه با معاونت فاوای شهرداری تهران در جریان بود، تا به امروز از طرف اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی اعلام وکالت و دفاعی صورت نگرفته بود. ولی اخبار دو روز قبل حاکی از آن بود که شهرداری شکایت خود را پس نگرفته و تفاضای استمهال به دادگاه داده است؛ یعنی شهرداری به دادگاه اعلام کرده است که در حال مذاکره با اتحادیه هستیم و درخواست تجدید زمان دادگاه را داریم.»

وکیل اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در ادامه تقدیم دادخواست جلب ثالث علیه اسنپ و تپسی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد و افزود: «به دلیل اینکه یکی از خواسته‌های دادخواست اصلی ابطال پروانه صادره از سوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی برای سامانه‌های هوشمند جا‌به‌جایی بود، میبایست افراد ذی‌نفع در این پروانه‌ها کسب در این دادگاه شرکت می‌کردند ولی دادخواست ارائه شده از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران فاقد نام این شرکت‌ها بود.»

وی ادامه داد: «معاونت حمل و نقل و ترافیک تهران بوسیله یک دادخواست دیگر خوانده‌های آن دعوا (جلب ثالث) را به دعوای اصلی دعوت کرده‌ است. دادگاه به دلیل اینکه درخواست جلب ثالث به اسنپ و تپسی ابلاغ نشده بود، وقت رسیدگی دادگاه را تجدید کرد.»

رحمانی در پایان گفت: «ممکن است قاضی در همین مرحله دعوای جلب ثالث را رد کند. اگر این دعوا پذیرفته شود در آینده اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، اسنپ و تپسی باید باهم در دادگاه حاضر شوند.»

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *