اخبار استارتاپی

ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان شهرک های صنعتی

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق به شرکت های دانش بنیانی که در شهرک های صنعتی مستقر هستند، تسهیلاتی را برای استقرار اختصاص می دهد.

دکتر علی وحدت رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی امروز طی بازدید از یک شرکت دانش بنیان تولید کننده تسمه اظهار داشت: هر پیشرفتی که اتفاق می افتد در صنعت است و اگر واحدهای دانش در صنعت رسوخ پیدا نکنند آثاری از آن دانش دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان باید تلاش کنند که به صنایع ورود پیدا کنند، گفت: ما باید کاری کنیم که شرکت های دانش بنیان، ارتباط با صنعت داشته باشند و از طرفی نیز ضروری است که صنایع برای توسعه محصول خود از دانش این شرکت ها بهره ببرند و ارزش افزوده بالاتر داشته باشند. وحدت با بیان اینکه استفاده از دانش شرکت های دانش بنیان در شرکت های صنعتی می تواند روی اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، محیط زیست و عوامل دیگر تأثیر بگذارد، تصریح کرد: شرکت هایی که در شهرک های صنعتی وجود دارند، می توانند از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بهره ببرند.

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی خاطرنشان کرد: استقرار کارگاه های شرکت های دانش بنیان برای تولید در این شهرک ها از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت می شوند؛ یعنی به آنها تسهیلات استقرار اختصاص می دهیم. وی افزود: این محور از دید همکاری ما با شرکت های حاضر در شهرک های صنعتی به زودی اصلاح می شود.

وحدت یادآور شد: همچنین قرار است صندوق پژوهش و فناوری فولاد زیر نظر صندوق نوآوری و شکوفایی و وزارت علوم راه اندازی شود و صندوق قرار است رویدادی مرتبط با فولاد را برگزار کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *