اخبار استارتاپیاخبار صنایع خلاق و فرهنگیصنایع خلاق و فرهنگیکارآفرینی و استارتاپ

استقرار فعالان صنایع خلاق فرهنگی در پارک ملی علوم

شرکت‌ها و هسته‌های نوآور و خلاق در حوزه صنایع خلاق فرهنگی برای استقرار و جذب در پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی فراخوانده شدند.

اکودی‌ام

برای استقرار شرکت ها و استارتاپ های خلاق و فرهنگی در پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، فراخوانی از سوی این نهاد منتشر شد و شرکت ها، هسته های دانشگاهی و نوآور و دیگر فعالان و استارتاپ های خلاق فعال در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی می توانند برای استقرار در این محیط، درخواست خود را ثبت کنند.

فعالان حوزه صنایع خلاق و فرهنگی فعال در حوزه‌هایی مانند گردشگری، صنایع دستی، نقاشی، طراحی، مجسمه‌سازی، طراحی صنعتی، معماری، عکاسی، گرافیک، موسیقی، مد و پوشاک، رسانه، بازی های رومیزی، تبلیغات، هنرهای نمایشی، فیلم و ویدئو، اشیای هنری و عتیقه جات، انتشارات و بسته‌بندی، می‌توانند از امکانات این مرکز بهره مند شوند. استفاده از امکانات و زیرساخت‌های مشترک در قالب فضای اداری، سالن‌های همایش، اتاق‌های جلسات و کتابخانه تخصصی، بخشی از مزیت‌های استقرار در این محیط را شامل می‌شود.

برگزاری دوره‌های آموزشی، خدمات مشاوره ای مالی، حقوقی، فنی، مدیریتی، فرهنگی، هنری، عارضه‌یابی و کسب و کار و ایجاد بسترهای لازم جهت ارتباط با مؤسسات و افراد سرمایه گذار در داخل و خارج کشور، از جمله دیگر خدماتی است که به شرکت‌ها و استارتاپ های خلاق و فرهنگی در این مرکز ارائه می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، همچنین این شرکت‌ها و هسته‌های خلاق می‌توانند از ارتباطات ایجادشده با سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی مرتبط با صنایع فرهنگی، بهره‌مند شوند. تسهیل ارتباط با نیروی متخصص و جوان دانشگاهی و تأمین نیروی کار باتجربه در عرصه صنایع فرهنگی، دیگر امتیاز حضور در این مرکز است.

تسهیل دسترسی به بازار، امکان مشارکت در پروژه‌های پیشران پارک، ارتباط با شبکه ملی جهاد دانشگاهی( پارک‌ها، مراکز رشد و…) و سایر مزایای قانونی مرتبط با شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری، از جمله دیگر خدماتی است که به شرکت‌ها و استارتاپ های مستقر ارائه می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا