اینوتکس 2022

ریورس پیچ صنایع معدنی با امضاء یک تفاهم نامه در اینوتکس ۲۰۲۲ برگزار شد

نخستین روز نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ میزبان برگزاری رویداد ریورس پیچ صنایع معدنی با امضاء یک تفاهم نامه در پارک علم و فناوری پردیس برگزار شد. صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر حاصل این تفاهم است که نقش مهمی در توسعه معادن ایران دارد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، در حاشیه نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری، رویداد ریورس پیچ صنایع معدنی با حضور معاون وزیر صمت و شرکت فناور برگزار شد.

در رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت معدن نیازهای این مجموعه از سوی شرکت سنگ آهن ایران و شرکت مس ایران اعلام و شرکتهای فناور نیز توانمندی ها و پیشنهادات خود را برای رفع نیازهای این صنعت را ارائه کردند.

در رویداد معاون طرحهای توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو با اشاره به نقش مهم دانش بنیان ها گفت: توسعه اشتغال پایدار با استفاده از فناوری های نوین و براساس انقلاب چهارم صنعتی باشد. دکتر مقدمعلی با برشمردن مراحل اکتشافی گفت: الگوریتم های بسیاری برای بهینه سازی حفاری و اکتشاف وجود دارد و با توجه به اینکه معادن آسان کشف رو به پایان است نیاز به فناوری برای اکتشاف معادن پنهان است.

وی گفت: روش وللاگین و دور سنجی در اکتشاف مهم است و در کشور بصورت پراکنده انجام میشود که سبب ضعف در اکتشاف ها شده است.
در ادامه این رویداد مدیر عامل سنگ آهن مرکزی و مدیر عامل صنایع پیشرفته آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند که صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر حاصل این تفاهم است و نقش مهمی در توسعه معادن ایران دارد.

حمیدیان مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران پس از امضای تفاهم نامه از همه سرمایه گذاران و شرکت دانش بنیان برای اکتشاف معادن دعوت به همکاری کرد.

بهنام مدیر عامل صنایع پیشرفته آستان قدس رضوی نیز گفت: اولویت اول ما حوزه دیجیتال و هوشمند سازی و اولویت دوم حوزه اکتشاف معادن است. وی تشکیل یک سوپر وی سی برای اکتشاف معادن راهگشا دانست و ابراز امیدواری کرد با این تفاهم نامه نخستین سوپر وی سی تخصصی کشور تشکیل شود.

معاون توسعه اکتشاف شرکت ملی مس ایران در ادامه این ریورس پیچ گفت: این شرکت سومین شرکت بزرگ بورس ایران و هفتمین شرکت جهان از نظر ذخایر است و نیاز به سرمایه گذاری برای اکتشاف است. رحمتی از برنامه ریزی ۶۴ طرح به ارزش ۱۳ میلیارد دلار در صنعت مس خبر داد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *