اینوتکس 2022

انعقاد تفاهم نامه همکاری بانک مهر ایران و صندوق توسعه فناوری های نوین در اینوتکس۲۰۲۲

بانک قرض الحسنه مهر ایران و صندوق توسعه فناوری های نوین در راستای افزایش سطح ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان و فناور تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲؛ در نخستین روز از اینوتکس یازدهم تفاهم نامه همکاری دو جانبه بانک قرض الحسنه مهر ایران و صندوق توسعه فناوری های نوین به امضا رسید.

این تفاهم نامه که به امضای سید سعید شمسی نژاد؛ مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران و سید روح الله میرامینی؛ مدیرعامل صندوق توسعه فناوری های نوین رسید زمینه استفاده بانک از ظرفیت های مکانیزه صندوق توسعه فناوری های نوین در راستای ارائه خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان و فناور را فراهم شد.

بر اساس این تفاهم نامه فرآیند تشکیل پرونده، اعتبارسنجی، ارزیابی، تنظیم قرارداد و معرفی متقاضیان فناور و دانش بنیان برای دریافت تسهیلات به بانک قرض الحسنه مهر ایران بر عهده صندوق توسعه فناوری های نوین و بر بستر سامانه الکترونیکی این صندوق خواهد بود.
همچنین این تفاهم نامه زمینه ساز اجرای بانکداری الکترونیک در بانک قرض الحسنه مهر ایران با تکیه بر توان و تجریه صندوق توسعه فناوری های نوین خواهد شد.

تفاهم نامه بانک مهر و صندوق توسعه فناوری های نوین؛ فصل نوین تامین مالی دانش بنیان ها

سید سعید شمسی نژاد؛ مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به اعتماد ایجادشده دو جانبه گفت: صندوق توسعه فناوری های نوین از سالهای گذشته در رصد بانک مهر ایران بوده است؛ به ویژه عملکرد این صندوق در ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای کوچک و تجاری سازی آنها تحت بررسی ما بوده است و همین امر سبب امضای این تفاهم نامه شده است.
وی با اشاره به وجود ظرفیت های قابل توجه بانک و صندوق در اجرای تعهدات این تفاهم نامه افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران همواره ارائه خدمات قرض الحسنه به آحاد جامعه را دنبال کرده است و در سال جدید با توسعه صورت گرفته در ارائه خدمات تامین مالی می تواند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به افراد حقوقی تسهیلات ارائه کند.

شمسی نژاد ضمن تاکید بر شعارسال و حمایت از حوزه دانش بنیان خاطرنشان کرد: توجه ویژه مقام معظم رهبری به شرکت های دانش بنیان و نامگذاری امسال توسط ایشان، ما را ترغیب به ایجاد پیوند با صندوق توسعه فناوری های نوین به عنوان یکی از بزرگترین صندوق های کشور در تامین مالی این حوزه شد.

وی افزود: این صندوق تاکنون ارزیابی و تامین مالی شرکت های متعددی در این حوزه را در کارنامه خود دارد و این پیوند با توجه به توانایی های صندوق توسعه فناوری های نوین و ارائه تسهیلات قرض الحسنه بانک قرض الحسنه مهر ایران می تواند فصل نوینی را برای شرکت های دانش بنیان و فناور رقم بزند.

اعطای تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی بانک مهر به معرفی شدگان صندوق

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در خصوص میزان تسهیلات مورد توافق طرفین برای اعطا به شرکت های دانش بنیان گفت: بر اساس این تفاهم نامه در گام اول قرار است تا تعداد ۱۰۰ فقره تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی را با تکیه بر فرآیند الکترونیکی ارزیابی،اعتبار سنجی و معرفی صندوق توسعه فناوری های نوین به بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا کند.

شمسی نژاد با اشاره با موضوع دیگر تفاهم نامه بانک مهر ایران و صندوق توسعه فناوری های نوین خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مورد پیگیری ما در این تفاهم نامه، الکترونیکی شدن کلیه فرآیندهای مالی و بانکی است؛ بر این اساس بحث اعتبارسنجی و ارزیابی شرکت ها از طریق بستر الکترونیکی صندوق عملی خواهد شد. همچنین با توجه به سوق فرآیندهای بانکی و مالی به سمت غیرحضوری و الکترونیکی شدن می توانیم ارتقا سطح خدمات الکترونیک بانک مهر را با تکیه بر توان IT صندوق توسعه فناوری های نوین دنبال کنیم.

صندوق توسعه فناوری های نوین در نظام بانکی پذیرفته شده است

سید روح الله میرامینی؛ مدیرعامل صندوق توسعه فناوری های نوین نیز با تاکید بر ضرورت رفع دغدغه های نظام بانکی در حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: سرمایه گذاری جسورانه همواره یکی از دغدغه های بانک مرکزی است و این امر با توجه به تجربه صندوق توسعه فناوری های نوین و رفع این دغدغه ها با تکیه بر توان صندوق همواره با موفقیت همراه بوده است.
وی با ارائه گزارشی از عملکرد ۱۴ ساله صندوق در ارائه انواع خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان و فناور افزود: اکنون صندوق توسعه فناوری های نوین با عملکرد مطلوب خود طی ۱۳ تفاهم نامه مستقل به سیستم بانکی، خود به نهادی پذیرفته شده در بین بانکها مبدل شده است و ضمانت نامه وارزیابی این صندوق در بین بانکها شناخته شده و پذیرفته شده است.
میرامینی ارائه انواع خدمات مالی را تخصص صندوق توسعه فناوری های نوین برشمرد و تصریح کرد: این صندوق اکنون امکان ارائه انواع خدمات مالی همچون ارائه ضمانت نامه، تسهیلات، سرمایه گذاری و مشارکت و تامین مالی جمعی(crowdfunding) را داراست. همچنین امکان ارائه خدمات بیمه ای و مشاوره تامین مالی از بازارسرمایه و بانکها را برای شرکت ها را در مجموعه صندوق نوین فراهم کرده ایم و جعبه ابزار ما برای ارایه خدمات تامین مالی کامل است.

مدیرعامل صندوق توسعه فناوری های نوین با ارائه برخی آمار یادآور شد: این صندوق در بسیاری از شاخص ها رتبه نخست را در بین صندوق های هم مسیر خود دارد و مثلا در میزان ضمانت نامه و تسهیلات رتبه نخست خدمات تامین مالی را در بین صندوق های مشابه دارد.

در ادامه مراسم از باجه خدمات بانکی بانک قرض الحسنه مهرایران در محل صندوق توسعه فناوری های نوین رونمایی شد.
یازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (inotex2022) از ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت ماه در پارک فناوری های پردیس برگزار می شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *