اینوتکس 2022

در اولین پنل نکستیشن اینوتکس ۲۰۲۲ چه گذشت؟

اولین پنل بخش نکستیشن در یازدهمین رویداد اینوتکس ۲۰۲۲، با محوریت علوم پایه و فناوری برگزار شد

خدمات حقوقی کسب و کار

به گزارش ستاد خبری پارک فناوری پردیس؛ در این نشست پیامدهای نوظهور تکنولوژی، موج جدید توسعه تکنولوژی و همچنین نقش نمایشگاه اینوتکس و پارک فناوری پردیس در گسترش فناورهای دیجیتال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این نشست علی کاشفی‌پور، دبیر نکستیشن با اشاره به آینده دانش‌بنیان‌ها گفت: در سال‌های گذشته برنامه‌ها جهت توجه به آینده دانش‌بنیان بود امسال هم اما در بخش نکستیشن نگاه به آینده و توجه به انقلاب صنعتی چهارم معطوف است. موضوعی که بارها به گوش ما خورده اما توجه جدی به آن نشده است.
او توضیح داد: در یازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری در پارک فناوری پردیس قرار است با حضور متخصصین و کارآفرینان اطلاعات جدیدی در خصوص دانش‌بنیان‌ها و تاثیر آن در زندگی آینده ما پرداخته شود.

حضور ۷ هزار متخصص در پارک فناوری پردیس

در ادامه سیدعلی هزاوه، معاون امور فناوری پارک فناوری پردیس گفت: بیش از ۷ هزار نفر از متخصصین کسب و کارهای نو در پارک علم و فناوری پردیس حضور دارند.
او توضیح داد: بخشی از ظرفیت‌های پارک فناوری پردیس برای حضور دانش‌بنیان‌ها ساخته شده است که در آن هر ساله نمایشگاه برگزار می‌شود و توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری یکی از محورهای اصلی پارک فناوری پردیس در نمایشگاه اینوتکس است.
همچنین هادی نیلفروشان، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به آینده دانش‌بنیان‌ها گفت: باتوجه به تحولات دیجیتالی در کشور فرصت‌هایی برای کسب و کار فراهم شده است و اخیراً برخی محصلین و دانش‌آموزان به فکر ترک تحصیل و فعالیت در بخش‌های فضای مجازی هستند.
او توضیح داد: البته گسترش فعالیت دانش‌بنیان‌ها در زمینه تحصیل دانش آموزان به تهدید تبدیل شده است.
نیلفروشان به دولتمردان توصیه کرد که در بخش دانش‌بنیان‌ها و علوم پایه آن باید سرمایه‌گذاری کند. هیچ کشوری بدون مزیت از علوم پایه نمی‌تواند در بخش فناوری مزیت داشته باشد.
او افزود: برای توسعه فناوری باید زیرساخت‌ها فراهم کنیم و توجه به علوم پایه‌ می تواند برای فناوران ابزار و زیرساخت لازم را فراهم می کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا