اینوتکس 2022

اینوتکس پتانسیل های جدیدی در کسب و کارهای ایجاد کرده است

یک استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به موضوع علوم پایه و فناوری گفت:« فضای کسب و کار در دنیا به شکل قابل توجهی تغییر و تحول پیدا کرده است و توجه به فضای کسب و کارهای نوین امری ضروری است.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، محمد مهدی احدیان در حاشیه رویداد نکستیشن گفت: در دهه‌های اخیر با ورود دانش بنیان‌ها کسب و کارها به پویایی رسیده‌اند و در این تغییر تحول‌ها باعث از بین رفتن برخی کسب و کارها شده و در مقابل اشتغالزایی زیادی را نیز به همراه داشته است.

اوبا اشاره به سیر تحولی که در فضای کسب و کارها رخ داده ادامه داد: دانشگاه‌ها باید به مساله بازار کار توجه کنند. یعنی از این پس در بخش علوم پایه و فناوری اساتید دانشگاه‌ها باید پایان‌نامه‌هایی از دانشجویان بگیرند که در آن به مساله بازار کار پرداخته شده باشد.

احدیان تاکید کرد: در سال‌های گذشته با توجه به برگزاری نمایشگاه اینوتکس در پارک فناوری پردیس شاهد به وجود آمدن پتانسیل‌های جدید در فضای کسب و کار بوده‌ایم. در چنین فضاهایی نیازهای جدید شغلی مطرح می‌شود که توقعات جدید ایجاد می‌کند و البته باعث از بین رفتن برخی کسب و کارهای سنتی نیز می‌شود.

احدیان در انتها با اشاره به مزیت‌های کسب و کارهای نو گفت: باید در کسب و کارهای نو، مزیت‌های نو ایجاد کنیم که این ویژگی باعث گسترش این کسب و کارها می‌شود. البته در این بازه زمانی صاحبان کسب و کارهای نو باید تمهیداتی جهت تکمیل توانمندی‌های خود در نظر بگیرند.

اکودی‌ام
نمایش بیشتر

سید علی رضوی

مدیر تیم اکوموتیو دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت مهندسی در دانشگاه صنعتی شریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا