اینوتکس 2022

رویداد جذب سرمایه به روش تامین مالی جمعی در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ برگزار شد

جذب سرمایه به روش تامین مالی جمعی بر سکوی کارن کراد از بخش های مهم و جدید اینوتکس ۲۰۲۲ است که امسال در این رویداد مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، حساس‌ترین چالش حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا چگونگی تامین مالی آن‌هاست. تامین مالی جمعی، نوعی جمع‌سپاری و روشی رایج برای تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع متوسط و کوچک مقیاس، پروژه‌های هنری، صنایع خلاق، استارتاپ‌ها و کارآفرینان است.

در همین راستا علیرضا آقا احمدی مدیر تامین مالی شرکت کارن کراد گفت: ۲ شرکت دانش بنیان با سابقه ویژه نمایشگاه اینوتکس بر روی پلتفرم سرمایه گذاری کارن کراد قرار گرفته که مورد توجه حاضران قرار گرفته است. مدت این ۲ طرح، یک سال و پیش‌بینی سودشان ۳۵ درصد است. این طرح‌ها دارای وثایق مالی و ضمانت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برای اصل سرمایه هستند.

وی افزود: این نوع سرمایه گذاری می‌تواند با ریسک همراه بوده و سرمایه گذاران معمولا بر روی طرح‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که سابقه خوب و بازدهی مناسبی داشته باشد. طبیعتا میزان سود و ریسک طرح، با هم رابطه مستقیمی دارند.

آقااحمدی افزود پس از صدور مجوز تامین مالی جمعی، در سال ۱۳۹۹ نخستین طرح بر سکوی کارن کراد و با مجوز از شرکت فرابورس ایران قرار گرفته و در مدت چهارماه، اجرا شده و تقسیم سود کرد. در سال ۱۴۰۰، کارن کراد میزبان ۱۷ شرکت دانش‌بنیان برتر در مسابقه تلویزیونی کارویا از شبکه یک سیما بود و بیش از ۴۰ میلیارد تومان توسط ۱۷۵۰ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی برای این سرمایه‌پذیران تامین کرد.

گفتنی است نمایشگاه اینوتکس رویدادی منحصر به فرد در اکوسیستم نوآوری و فناوری به شمار می‌رود که هرساله و با حضور پرشور کارآفرینان، صاحب‌نظران مطرح حوزه علم و فناوری و بازیگران فعال در اکوسیستم استارتاپی و نوآوری کشور برگزار می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۳]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *