اخبار استارتاپیاخبار کشاورزیکشاورزی

ورود شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشاورزی و شیلات

معاون علمی و فناوری گفت: یک کمیته پیگیری در معاونت علمی ایجاد شده که ورود شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشاورزی و شیلات بیشتر شود.

خدمات حقوقی کسب و کار

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری امروز در حاشیه رویداد نیازهای فناورانه صنعت شیلات که امروز در خانه نوآوری و فناوری ایران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: تعداد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی کم است به طوری که کمتر از ۴ درصد کل شرکت‌های دانش بنیان به این حوزه ارتباط دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: یکی از اولویت‌های جدی امسال معاونت علمی و فناوری توسعه تعداد و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی از جمله شیلات است.

ستاری ادامه داد: در این راستا یک کمیته پیگیری در معاونت علمی ایجاد شده که ورود شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشاورزی و شیلات بیشتر شود. وی با بیان اینکه بر همین اساس سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی هم در حال جذب شدن است، ادامه داد: با این رویکرد جدید وزارت جهاد کشاورزی و سازمان شیلات می‌توانند نیازهای خود را برطرف کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: محصولاتی توسط دانش بنیان‌ها تولید شده که در این نمایشگاه به نمایش درآمده؛ باید منتظر اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم. وی افزود: حوزه دریا در کشور ما مغفول مانده است و جای کار دارد. این حوزه بکر ظرفیت بالایی در سرمایه گذاری و ورود فناوری دارد و معاونت علمی و فناوری تلاش دارد که این حوزه را با استفاده از فناوری توسعه دهد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا