اینترنت اشیامقالات اینترنت اشیا

۲۲ شرکت اینترنت اشیا که باید بشناسید

در عصر همه گیر شدن اتصال هوشمند، اینترنت اشیا مبنایی برای بخش پررونقی است که در آن متخصصان بی ‌شماری، نرم ‌افزارها و سخت ‌افزارهای مختلفی را برای همه چیز از خانه ‌ها و ماشین ‌های هوشمند گرفته تا تجهیزات پزشکی و تولید ارائه می‌کنند.

کارشناسان عقیده دارند که تا سال ۲۰۲۵، صنعت اینترنت اشیا به دلیل تغییر از اتصال صرف به برنامه ‌ها، پلتفرم ‌ها و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا به درآمدی بین ۱ تا ۳ تریلیون دلار خواهد رسید.

همان طور که کوین اشتون، پیشگام فناوری به طور خلاصه بیان می کند: “اینترنت اشیا، ارتباط فرهنگ انسانی اشیاء را با سیستم اطلاعات دیجیتال ما یکپارچه می کند.

در اینجا ۲۲ شرکت اینترنت اشیا که باید بشناسید معرفی شده است:

RingCentral

RingCentral

IOT + ارتباطات مبتنی بر فضای ابری

صنعت: رایانش ابری، ارتباطات، موبایل

مکان: کالیفرنیا

فعالیت: RingCentral توزیع کننده ابزارهای ارتباطی و همکاری مبتنی بر فضای ابری برای تجارت است. این شرکت پلتفرم­های پیام رسانی، ویدیویی و تلفنی را ارائه می دهد که ارتباط تیم ها و کل شرکت ها را با یکدیگر آسان می کند. فناوری مبتنی بر فضای ابری این شرکت توسط برندهای جهانی مانند Golden State Warriors، Coursera، BMW و PGA Tour برای بهبود ارتباطات و کار از راه دور استفاده می شود.

 

AlertMedia

نظارت ایمنی مبتنی بر IOT

صنعت: مخابرات، بهداشت و درمان

مکان: تگزاس

فعالیت: AlertMedia نرم افزار ارتباطی هشدار انبوه را ارائه می دهد. این شرکت با پلتفرم کاملاً یکپارچه مبتنی بر فضای ابری خود، ارتباطات و نظارت دو طرفه را فراهم می کند. برنامه SafeSignal از این مجموعه به کاربران این امکان را می دهد تا در مواقع اضطراری به سرعت به مرکز نظارت هشدار دهند.

CSG

CSG

اتصال IOT به مخابرات

صنعت: بی سیم، امور مالی، نرم افزار

مکان: کلرادو

فعالیت: CSG نرم افزار و خدمات BSS را برای شرکت های صنعت مخابرات ارائه می دهد که شامل BSS و مدیریت درآمد، تجربه مشتری و راه حل های کسب درآمد دیجیتال می شود. همه محصولات بر روی پلتفرم های ابری عمومی و خصوصی ساخته شده اند.

Inspire

مصرف هوشمند انرژی توسط دستگاهای اینترنت اشیا

صنعت: فناوری پاک

مکان: کالور سیتی، کالیفرنیا

فعالیت: Inspire انرژی مصرفی به صرفه تر و کارآمدتری را برای مصرف کنندگان فراهم می کند. این شرکت اشتراک “انرژی هوشمند” را ارائه می دهد که به مشتریان ۱۰۰٪ انرژی های تجدیدپذیر و همچنین خدمات مدیریت انرژی را ارائه می دهد.

Samsara

IOT برای داده­های حسگر

صنعت: حمل و نقل، غذا، دولت

مکان: کالیفرنیا

فعالیت: راه حل های داده های حسگر این شرکت، افزایش ایمنی و کارایی عملیاتی برای مجموعه‌ای از صنایع را به عنوان هدف در نظر دارد. حسگرهای متصل این شرکت به کسب و کارها این امکان را می دهد که به راحتی عملیات را در داخل وسایل نقلیه و ناوگان مدیریت، ردیابی و نظارت کنند.

Cooler Screens

ادغام خنک کننده های خرده فروشی ها و IOT

صنعت: فناوری تبلیغات

مکان: ایلینوی

فعالیت: Cooler Screens نماهای معمولی بی‌عملکرد کولرهای خرده ‌فروشی را به صفحه ‌نمایش‌های چشمگیر مجهز به اینترنت اشیا تبدیل می‌کند که به برندها اجازه می‌دهد تبلیغات را به صورت آنی ارائه دهند و از داده‌های مشتری ها استفاده کنند، در حالی که به خرده فروشان، هشدارهای موجود، به روز رسانی قیمت و موارد دیگر را ارائه می دهد.

Jiobit

Jiobit

IOT برای ایمنی خانواده

صنعت: کودکان + خانواده

مکان: ایلینوی

فعالیت: Jiobit یک ردیاب موقعیت مکانی است که به والدین اجازه می‌دهد موقعیت مکانی فرزندان خود را به شکل آنی بررسی کنند. این دستگاه که به رمزگذاری در سطح دولتی مجهز است، داده ها را ایمن نگه می دارد و همچنین یک رکورد روزانه از مسیرها و تاریخچه موقعیت مکانی دارد.

SimpliSafe

IOT و امنیت خانه

صنعت: امنیت

مکان: ماساچوست

فعالیت: SimpliSafe سیستم ‌های امنیتی بی‌سیم خانه‌ ها را می‌سازد. ویژگی این سیستم­ها آن است که آماده حوادث هستند. برای مثال در برابر قطع برق محافظت می‌شوند، در شبکه ‌های فوق ‌ایمن کار می‌کنند و از رمزگذاری عمیق استفاده می ‌کنند.

۱۰th Magnitude

توسعه و مدیریت داده IOT

صنعت: بهداشت و درمان، سفر، فضای ابری

مکان: ایلینوی

فعالیت: ۱۰th Magnitude با تخصص در داده ها و DevOps، از Microsoft Azure برای ارائه راه ‌حل ‌های مبتنی بر ابر در ارتباطات، عملیات و موارد دیگر به شرکت ‌ها استفاده می شود. خدمات شامل تبدیل مرکز داده، مهندسی قابلیت اطمینان سایت، نوسازی اپلیکیشن و هوشمندسازی داده ها است.

Enevo

Enevo

مدیریت زباله با استفاده از IOT

صنعت: مواد غذایی، خرده فروشی، فناوری پاک

مکان: ماساچوست

فعالیت:  Enevo خدمات بازیافت و زباله را به خرده ‌فروشی ‌ها، رستوران‌ ها و سایر صنایع با استفاده از حسگرهای کانتینری مجهز به اینترنت اشیا برای کاهش اثرات زیست ‌محیطی، اجتماعی و مالی زباله ‌ها ارائه می‌ کند.

Temboo

فناوری نرم افزار IOT

صنعت: نرم افزار

مکان: نیویورک

فعالیت: نرم افزار Temboo انواع مهندسان را قادر می سازد تا سیستم های خودکار مجهز به اینترنت را بسازند و اجرا کنند و به مصرف کنندگان اجازه می دهد سخت افزار را به خدمات فضای ابری متصل کنند.

Wink

IOT برای خانه

صنعت: سخت افزار، خانه های هوشمند

مکان: نیویورک

فعالیت: برنامه Wink به کاربران امکان می دهد تا چراغ ها، برق و سیستم های امنیتی را در خانه های خود کنترل کنند. کاربران همچنین قادر به نظارت دقیق تری بر مصرف انرژی هستند.

Point Inside

IOT که نقشه های داخلی را ایجاد می کند

صنعت: خرده فروشی، بهداشت و درمان

مکان: واشنگتن

فعالیت: Point Inside نقشه های داخلی ایجاد می کند و فناوری های موقعیت یابی مبتنی بر داده و خدمات مبتنی بر مکان داخلی را در صنایع مختلف فعال می کند. از زمان تأسیس در سال ۲۰۰۹، این شرکت با مشتریان مختلفی در خرده فروشی، فرودگاه، بیمارستان ها و سایر بخش ها کار کرده است.

Armis

Armis

امنیت IOT برای مشاغل

صنعت: امنیت

مکان: کالیفرنیا

فعالیت: آرمیس با نظارت مداوم بر هر دستگاهی که به شبکه یک شرکت یا در مجاورت آن متصل است، نقاط کور امنیتی را برای مشاغل از بین می برد. خدمات شامل بازیابی جامع دستگاه، دارایی و نظارت غیرفعال غیر مخرب و… است.

Atomiton

IOT برای کمک به ماشین‌ها تا خوب بازی کنند

صنعت: انرژی، کشاورزی، نرم افزار

مکان: کالیفرنیا

فعالیت: دسته های نرم افزار صنعتی Atomiton انواع مختلفی از ماشین ها و دستگاه ها را قادر می سازد تا به طور ایمن به یکدیگر متصل شده و با یکدیگر تعامل داشته باشند. این شرکت در بخش ‌های مختلف از جمله نفت و گاز، کشاورزی، شهرهای هوشمند و تولید ، کار می‌کند.

Tive

IOT برای زنجیره تامین

صنعت: نرم افزار

مکان: ماساچوست

فعالیت: Tive با استفاده از نرم افزارهای ابری و ردیاب های سلولی، شفاف بودن و در دید بودن زنجیره تامین را بهبود می بخشد. خدمات شامل ردیابی مکان برای کالاهای با ارزش بالا، نظارت بر وضعیت مواد شیمیایی، نظارت بر آسیب­ها، جلوگیری از تاخیر بنادر و موارد دیگر است.

Avaamo

خدمات IOT برای بخش های مختلف

صنعت: بیمه، مالی، بهداشت و درمان

مکان: کالیفرنیا

فعالیت: Avaamo خدمات اطلاعاتی، امنیت سایبری و اینترنت اشیا را برای شرکت ها در بخش های مختلف از جمله مالی و مخابراتی ارائه می دهد. راه حل ها شامل نوآوری مرکز تماس، مدیریت زنجیره تامین و اتوماسیون میز خدمات است.

Arm

Arm

IOT برای ارتباط تجاری بهتر

صنعت: متنوع

مکان: کالیفرنیا

فعالیت: Arm اتصال اینترنت اشیا را برای مشاغل در طیف وسیعی از صنایع از خودرو و خرده فروشی گرفته تا تدارکات و ساختمان های هوشمند ساده می کند. این کار را با کمک به شرکت‌ها و سازمان‌ ها برای ایجاد سیستم ‌های IoT با اتصال امن در سراسر صنایع، برنامه‌ ها و بازارها انجام می‌ دهد.

Igor

IOT برای ساختمان های هوشمند

صنعت: نرم افزار

مکان: آیووا

فعالیت: امکان کنترل کامل نور و ادغام هر دستگاه IoT را فراهم می کند.

Nodle.io

IOT برای اتصال

صنعت: موبایل

مکان: کالیفرنیا

فعالیت: شبکه کم مصرف و دارای بلوتوث Nodle توسط شرکت ها برای ردیابی و جمع آوری داده ها از دارایی ها در سراسر ایالات متحده، از جمله مواردی مانند لوازم خانگی و حسگرهای هوا استفاده می شود. این شرکت از گوشی های هوشمند به عنوان گره ها و پایه هایی استفاده می کند که یک شبکه ارتباطی را تشکیل می دهند.

TrillBit

TrillBit

IOT برای صدا

صنعت: نرم افزار

مکان: ماساچوست

فعالیت: TrillBit از سخت افزار بلندگوی موجود برای ایجاد دستگاه های انتقال داده با رمزگذاری یک لایه داده بر روی صداهای موجود استفاده می کند. فناوری Trillbit به سخت افزار جدیدی نیاز ندارد، به شبکه وابسته نیست و می تواند از پلتفرم ها عبور کند.

Eero

IOT برای وای فای بهتر

صنعت: لوازم الکترونیکی مصرفی

مکان: کالیفرنیا

فعالیت: Eero مسیریاب های سنتی را با نقاط دسترسی متعدد جایگزین می کند تا دسترسی مطمئن تری به اینترنت ارائه دهد. این برنامه که از طریق یک برنامه تلفن همراه کنترل می شود، اطلاعاتی در مورد استفاده از دستگاه، آمار شبکه، تشخیص مشکل و اشتراک گذاری WiFi ارائه می دهد.

Eero

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *