اخبار رسانه

صداوسیما ۳۷۰ مجوز برای رسانه‌های حوزه نشر دیجیتال صادر کرده است

پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما می‌گوید:صدا و سیما در تعامل با رسانه‌های مختلف حوزه دیجیتال تا کنون حدود ۳۷۰ مجوز برای رسانه‌های حوزه نشر دیجیتال صادر کرده است و این عدد تا آخر امسال به ۵۰۰ مجوز خواهد رسید.

به گزارش پیوست؛ پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما در افتتاحیه نمایشگاه رصتا درباره تعامل سازمان صدا و سیما با بخش‌های خصوصی توضیح داد: «همه تولیدکنندگان محتوا در حوزه‌های مختلف و بخش خصوصی که در این رویداد شرکت کردند با یک عزم دسته‌ جمعی و اراده جمعی برای ارتقا فرهنگ تلاش می‌کنند. سازمان صدا و سیما هم در تعامل  با رسانه‌های مختلف حوزه دیجیتال تاکنون حدود ۳۷۰ مجوز برای رسانه‌های حوزه نشر دیجیتال صادر کرده است و این عدد تا آخر امسال به ۵۰۰ مجوز خواهد رسید.»

او درباره وظیفه صدا وسیما در حوزه تنظیم‌گری هم ادامه داد: «سازمان صداوسیما در جایگاه قانونی تنظیم‌گری صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی رسالت خود را حمایت از فعالان بخش خصوصی در حوزه تولید محتوا اعم از نمایش خانگی، برنامه‌سازی، تولید محتوا در قالب‌ها و گونه‌های مختلف می‌داند. همچنین  قانون وظیفه نظارت بر تولید محتوا و انتشارهم به عهده این نهاد تنظیم‌گر ساترا گذاشته است.»

جبلی اضافه کرد:« ما در یک رویکرد ۲ بعدی حمایت و نظارت، تلاش می‌کنیم با همکاری و تعامل بسیار خوبی که با اکثریت فعالان تولید محتوا در این حوزه وجود دارد بتوانیم به نیازهای جامعه پاسخ مثبت دهیم.»

رئیس صدا وسیما درباره حمایت از بخش خصوصی هم توضیح داد:« ما به عنوان سازمان صدا وسیما آمادگی داریم که حمایت‌های بیشتری از تولیدکنندگان محتوایی که در مسیر سلامت فرهنگ جامعه تلاش دارند، بکنیم. اخیرا با تعامل و هم‌افزایی که بین ساترا و مجموعه تولیدکنندگان محتوا در حوزه نمایش خانگی اتفاق افتاده، ما آمادگی این را داریم که به فعالان این حوزه حتی با تشکیل مجمع یا صندوق مالی کمک کنیم.»

جبلی درباره عدالت رسانه‌ای در این حوزه هم افزود:«عدالت در حوزه تولید محتوا در فضای صوت و تصویر فراگیر بسیار مهم است. ما موظف هستیم که به تمام فعالان و علاقه‌مندان به حوزه نشر محتوا در صوت و تصویر فراگیر که توانایی و علاقه دارند فضای رقابتی مناسب مهیا کنیم به گونه‌ای که این فعالان خرد زیر دست و پای فعالان بزرگ از بین نروند و از آن‌ها حمایت کنیم که در این عرصه ارتقا پیدا کنند. امیدواریم با همکاری و هم‌افزایی بتوانیم روز به روز شاهد ارتقا فرهنگ در جامعه باشیم.«

او درباره رویکرد نمایشگاه رصتا هم عنوان کرد: «این نمایشگاه  مصداقی برای تعامل و هم‌افزایی بین ساترا به عنوان نماینده سازمان صداوسیما در حوزه تنظیم‌گری صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی با فعالان، شرکت‌ها و در واقع مجموعه رسانه‌هایی است که در حوزه تولید محتوا در فضای مجاز فعالیت می‌کنند.»

جبلی با اشاره به خلا قوانین موجود بیان کرد:« به لحاظ قانونی، نقیصه‌ای برای انجام این وظیفه قانونی صدا وسیما در کنار اسناد قانونی فراوانی که وجود دارد، وجود ندارد. آنجایی که ما دچار نقص بودیم و نیاز به قانون داریم تخلفاتی است که اگر در این حوزه اتفاق بیفتد باید باشد تا دستگاه قضایی بداند به چه شکل با آن برخورد کند.»

در انتها رئیس صدا وسیما با اشاره به پخش آثار شبکه خانگی از تلویزیون اضافه کرد:« اگر رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی بپذیرند این استانداردها و معیارهای فرهنگی را رعایت کنند نه تنها آنها را قبول می‌کنیم بلکه در آنتن  صدا وسیما هم تبلیغ‌شان خواهیم کرد. یعنی کارشان را می‌خریم و پخش هم می‌کنیم.»

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *