اخبار استارتاپی

سازمان ملی کارآفرینی ایران تأسیس شد

در نشست مجمع عمومی مؤسسین سازمان ملی کارآفرینی ایران و بر اساس رأی اعضای مجمع، هیات مدیره این تشکل ملی انتخاب شدند.

به گزارش اکوموتیو، به نقل از اتاق بازرگانی ایران، حسین سلاح ورزی، نائب رییس اتاق بازرگانی ایران، در مورد سابقه و روند تشکیل این سازمان گفت: از سال ۱۳۸۶ همه‌ساله به همت وزارت کار و امور اجتماعی در سطح استان‌ها و به صورت ملی، جشنواره‌ای با عنوان امتنان از کارآفرینان برتر برگزار می‌شد که در سال ۱۳۸۹ بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال تصمیم گرفته شد، کانون‌های کارآفرینی استان‌ها با حضور این برگزیدگان و یک تشکل غیردولتی به عنوان تشکل فراگیر حوزه کارآفرینی تشکیل شود.

وی افزود: کانون کارآفرینی در استان‌های کشور تشکیل و شورای مرکزی این کانون‌ها نیز انتخاب شد که اولین مأموریت خود را ثبت قانونی این نهادها قرار داد. سلاح ورزی افزود: خوشبختانه مرداد ماه امسال، اتاق ایران با تأسیس کانون‌های کارآفرینی در استان‌ها و ایجاد سازمان ملی کارآفرینی موافقت کرد.

بنا به اظهارات رئیس سازمان ملی کارآفرینی، در حال حاضر حدود 14 کانون استانی در سطح کشور تشکیل و ثبت شده‌اند و تأسیس کانون در سایر استان‌ها نیز در حال پیگیری است. با توجه به ضرورت حمایت از کسب‌وکارهای مبتنی بر نوآوری و فناوری نوین و تقویت اکوسیستم کارآفرینی کشور، سازمان تلاش خود را برای جمع کردن همه تشکل‌های حوزه کارآفرینی، ایجاد انسجام و اتحاد بین آنها و زیر یک چتر قرار گرفتن این مجموعه‌ها را به انجام خواهد رساند.

وی گفت: تشکل‌ها و نمایندگان مربوط به مؤسسات سرمایه‌گذاری خطرپذیر، شتاب‌دهنده‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد به ترکیب این سازمان، افزوده خواهند شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا