اخبار استارتاپی

فعالیت ۴۵ استارتاپ در حوزه حمل‌ونقل

استارتاپ‌ها گسترده‌ترین زیرساخت بازگشت نخبگان است.

به گزارش اکوموتیو، به نقل از تسنیم، سورنا ستاری در بازدید از یکی از استارتاپ‌های حمل‌ونقل کشور (تاکسی موبایلی) با بیان این‌که رشد فزاینده استارتاپ‌ها در حوزه‌ی خدمات حمل‌ونقل دورن‌شهری و بین شهری به پیشرفت‌های قابل توجهی منجر شده است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 45 استارتاپ فعال در حوزه خدمات حمل‌ونقل داریم که اخیراً حمل‌ونقل بین شهری به طور فزاینده‌ در حال رشد است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، میزان اشتغال فوق‌العاده بالا، جذب نخبگان، ارزش افزوده و حل مشکلات جامعه را از مهم‌ترین ویژگی‌های زمینه‌سازی توسعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و گفت: بسیاری از نخبگان ایرانی غیر مقیم، به کشور بازگشته‌اند و استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیانی را راه‌اندازی کرده‌اند که توانسته‌ تعداد قابل توجهی از نخبه‌ها را به خود جذب کند.

ستاری با بیان این‌که موج توسعه کسب‌وکارهای استارتاپی و شرکت‌های دانش‌بنیان در حال تسری به تمامی بخش‌های کشور است، افزود: این زیرساخت توانست زمینه‌ای را فراهم کند که نخبگان ایرانی غیر مقیم با درآمدهای بسیار بالا به کشور بازگردند و کسب‌وکارهای خود را ایجاد کنند و موج راه‌اندازی استارتاپ‌های مبتنی بر ایده‌های خلاقانه در حال گسترش میان جوانان است.

وی با بیان این‌که حرکت به سوی اقتصاد دانش‌بنیان با حرکت استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان محقق می‌شود، ابراز کرد: باید جهت‌گیری بخشهای گوناگون کشور به این سمت‌وسو باشد. بخش‌های تصمیم‌ساز و اثرگذار کشور باید برای حمایت از این روند و کمک به این مسیر فعالانه عمل کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

امیرحسین داداشی

دانشجوی دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر، همکار اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن