اخبار استارتاپی

نمایشگاه اینوتکس 2018، میزبان امسال اکوسیستم نوآوری کشور

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018) در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می‌شود.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018)، بزرگ‌ترین نمایشگاه تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی و نوآوری در ایران از 14 تا 16 تیرماه 1397 در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می‌شود.

پارک فناوری پردیس معاونت علمی به‌عنوان متولی این رویداد بین‌المللی، امسال با همراهی فعالان بخش خصوصی، میزبان بیش از 350 تیم و شرکت از اجزای مختلف اکوسیستم نوآوری از جمله استارتاپ‌ها، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان خواهد بود.

یکشنبه 23 اردیبهشت‌ماه 1397 در یک نشست خبری برگزارکنندگان این رویداد، علاوه‌بر رونمایی از پوستر این نمایشگاه، توضیحاتی را درباره‌ی چگونگی برگزاری آن بیان کردند.

«شهر هوشمند» موضوع اصلی اینوتکس 2018

اکبر قنبرپور، دبیر هفتمین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری درباره‌ی این نمایشگاه که امسال با توجه به فعالیت استارتاپ‌ها و دعوت از آن‌ها برای حضور فعال در این رویداد برنامه‌ریزی‌ شده است، گفت:  اینوتکس یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های تخصصی ایران است که بیش از هزار نفر در قالب کسب‌وکار در آن شرکت نموده و روزانه بیش از دو هزار بازدیدکننده دارد.
وی موضوع اصلی این نمایشگاه را «شهر هوشمند» عنوان کرد و افزود: امسال این نمایشگاه با توجه ویژه به بحث مدیریت هوشمند انرژی، حمل‌ونقل هوشمند، اینترنت اشیا، زیرساخت‌های هوشمند، بهداشت و سلامت هوشمند و البته محیط و محل زندگی هوشمند طراحی شده است.

قنبرپور با اشاره به ثبت‌نام اینترنتی برای حضور در این نمایشگاه گفت: علاقه‌مندان به حضور در این نمایشگاه با ثبت‌نام و پرداخت ورودیه می‌توانند از بخش‌های متنوع این نمایشگاه دیدن کنند.

وی هدف از شیوه‌ی جدید حضور در نمایشگاه را ایجاد فرصت برای ارتباط مستمر با مخاطبان نمایشگاه دانست و گفت: معتقدیم اجزای اکوسیستم استارتاپی و فعالان بخش تکنولوژی به‌عنوان یک گروه تاثیرگذار در جامعه، باید به شکل پیوسته با یکدیگر در ارتباط باشند و این سیستم کمک می‌کند تا گروهی منسجم و پویا از فعالان و علاقه‌مندان این حوزه برای رقم زدن اتفاقات مؤثر در جامعه همواره در کنار هم باشند.

دبیر هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری به برخی رویدادهای نمایشگاه نیز اشاره کرد و ادامه داد: نمایشگاه اینوتکس 2018 میزبان هیئت‌های تجاری از کشورهای با سطح فناوری پایین‌تر از کشورمان خواهد بود تا زمینه‌ی صادرات فناوری به آن‌ها فراهم شود؛ هم‌چنین چهارمین نشست شبکه‌سازی نوآوری نیز با حضور 20 متخصص و صاحب‌نظر ایرانی و خارجی، طی روزهای اول و دوم نمایشگاه با موضوع «شهر هوشمند» برگزار خواهد شد.

رویدادهای فناورانه‌ای که اینوتکس را تکمیل می‌کنند

سیدعلی هزاوه، مدیر مرکز شتاب‌دهی نوآوری نیز در این نشست به یکی از برنامه‌های مهم که با هدف ارتباط با دانشگاهیان طراحی شده است، اشاره کرد و گفت: رویداد نوآوری نوآورانه، یک چالش ویژه برای نمایشگاه اینوتکس 2018 بود که از 6 اردیبهشت‌ ماه آغاز شده است و مسابقه‌ای برای دانشگاهیان جهت خلق ایده و پاسخ به این سؤال که یک نمایشگاه نوآوری، خود چگونه باید نوآور باشد طراحی شده است.

این عضو اتاق فکر اینوتکس 2018  ادامه داد: 86 نفر در قالب چندین تیم به ایده‌پردازی پرداخته و 12 ایده‌ی برتر برای برگزاری مرحله‌ی نهایی مسابقه در حین نمایشگاه انتخاب شده‌ اند.

هزاوه، نمایشگاه اینوتکس را از این جهت که همه‌ی اجزای اکوسیستم نوآوری و فناوری را دربر می‌گیرد، از رویدادهای مشابه، متمایز دانست و گفت: استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا، شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران جسورانه، فرشتگان کسب‌وکار، برگزارکنندگان رویدادهای کارآفرینی، منتورها، مخترعین، ارائه‌کنندگان زیرساخت‌های کسب‌وکار در بخش حاکمیتی، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، پارک‌های فناوری و ارائه‌کنندگان خدمات تجاری اجزای مختلفی هستند که در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی به مسابقه‌ی استارتاپی، تحت عنوان INOYTEX Pitch اشاره کرد و افزود: این مسابقه از هفته‌ی پایانی خرداد در 4 شهر آغاز شده و مراحل نیمه‌نهایی و فینال آن در نمایشگاه برگزار خواهد شد و به 3 استارتاپ برتر، هدایایی تعلق خواهد گرفت؛ ضمن این‌که این مسابقه بستر مناسبی  برای فرشتگان و سرمایه‌گذاران، برای یافتن فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری خواهد بود.

مدیر مرکز شتاب‌دهی نوآوری ابراز امیدواری کرد: با کمک این رویداد، مردم نیز با دستاوردهای تکنولوژی در سال‌های اخیر که در ایران در حال رشد و توسعه است، آشنا شوند و همه‌ی نهادهای جامعه نیز با تحولاتی که در آینده پیش روی ایران قرار دارد و می‌تواند سبک زندگی،  کسب‌وکار و به طور کلی اقتصاد ایران را تغییر دهد، آگاه و همسو شوند.

برگزاری مهم‌ترین رویداد استارتاپی به‌طور فوق‌العاده

رضا غیابی، عضو اتاق فکر رویداد اینوتکس نیز در این نشست به حضور همه‌ی فعالان بخش استارتاپی ایران در کنار هم و ایجاد هم‌افزایی برای خلق فرصت‌های مشترک اشاره کرد: در نمایشگاه امسال، بخش مجزایی برای ارائه‌کنندگان زیرساخت از جمله اپراتورها، مرکز مالکیت معنوی، مرکز توسعه‎‌ی تجارت الکترونیکی، فرابورس ایران، پلیس فتا و همه‌ی نهادهای قانون‌گذار و فرادستی برای ارتباط با استارتاپ‌ها در نظر گرفته شده و سعی داریم از این فرصت برای رشد و شکوفایی این کسب‌وکارها استفاده کنیم.

غیابی در ادامه از برنامه‌ی ویژه‌ای با عنوان «استیج» در حاشیه‌ی این نمایشگاه خبر داد که مهم‌ترین رویدادهای استارتاپی ایران به‌طور فوق‌العاده در آن اجرا می‌شوند. برنامه‌ی تدکس سالن، رویداد بانی، صبح خلاق تهران از جمله رویدادهایی هستند که در نمایشگاه اینوتکس امسال برگزار خواهند شد و در کنار آن‌ها سخنرانی‌ها و پنل‌های جذاب و مفیدی خواهیم داشت.

نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری طی 6 دوره، میزبان بیش از 750 شرکت فناور از 25 کشور جهان بوده و انعقاد بیش از 130 سند همکاری در ادوار گذشته‌ی آن، بخشی از دستاوردهای این رویداد بوده است.

ثبت‌نام غرفه‌داران در این نمایشگاه از تاریخ 23 اردیبهشت آغاز شده و تا 5 خرداد ماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به این سایت مراجعه کنند.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018)، بزرگ‌ترین نمایشگاه تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی و نوآوری در ایران، به همت پارک  فناوری پردیس معاونت علمی از 14 تا 16 تیرماه 1397 در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا