اخبار استارتاپی

معافیت‌ بیمه‌ای و مالیاتی کسب‌وکارها در پارک اقتصاد دیجیتال

همکاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با شش دستگاه دولتی جهت آماده کردن طرح مبنی بر معافیت‌ بیمه‌ای و مالیاتی استارت‌آپ‌ها

خدمات حقوقی کسب و کار

پارک اقتصاد دیجیتال محیطی را برای ایجاد ظرفیت در مجموعه‌های فعال ایجاد می‌کند تا از مراحل رشد آن‌ها حمایت شود. عضو کابینه‌ی دولت دوازدهم ادامه داد حمایت‌های در نظر گرفته شده در این طرح شامل حمایت‌های بیمه‌ای، اعطای تسهیلات حمایتی، در نظر گرفتن معافیت‌های مالیاتی و تامین منابع مالی ارزان قیمت می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه‌ی معرفی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از آماده شدن طرحی با همکاری شش دستگاه دولتی خبر داد که می‌تواند برای استارت‌آپ‌ها معافیت‌ بیمه‌ای و مالیاتی ایجاد کند. او گفت: با همکاری وزارت‌های ارتباطات، کار، صنعت، علوم و سازمان امور استخدامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طرح کارآفرین آماده که در دولت به کمیسیون اقتصادی ارجاع شده است.

محمدجواد آذری جهرمی با بیان این‌که یکی از مفاهیم موجود در این طرح، پارک اقتصاد دیجیتال است، گفت: این پارک محیطی را برای ظرفیت‌سازی در مجموعه‌های فعال ایجاد می‌کند تا از مراحل رشد آن‌ها حمایت شود.

عضو کابینه‌ی دولت دوازدهم ادامه داد: حمایت‌های در نظر گرفته شده در این طرح شامل حمایت‌ و معافیت بیمه‌ای، اعطای تسهیلات حمایتی، در نظر گرفتن معافیت‌های مالیاتی و تامین منابع مالی ارزان‌قیمت می‌شود.

عضو کابینه‌ی دولت تدبیر و امید با تاکید بر این‌که یکی از بزرگترین کاربردهای فناوری اطلاعات افزایش بهره‌وری در همه‌ی حوزه‌هاست، تصریح کرد با سرمایه‌گذاری‌هایی که از ابتدا تاکنون در عرصه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته است، بازاری به ارزش ۳۵ هزار میلیارد تومان ایجاد شده است که از این میزان پنج هزار میلیارد تومان به خزانه‌ی دولت تزریق می‌شود که یکی از منابع بودجه‌ی دولت به حساب می‌آید.

او با اشاره به این‌که تا پایان برنامه‌ی ششم توسعه، این بازار با رشد ۲٫۵ برابری باید به بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان برسد، گفت: فقط با اجرای طرح ثبت گوشی‌های همراه به‌عنوان یک زیر پروژه‌ی دولت الکترونیک با ارتباط سه دستگاه وزارت ارتباطات، وزارت صنعت و گمرک کشور بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان در سال، پرداختی به خزانه‌ی دولت افزایش یافت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا