اخبار استارتاپی

حمایت وزارت بهداشت در راستای تسریع تولید داروهای استارتاپ ها

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از همکاری مناسب وزارت بهداشت با استارتاپ ها در راستای تولید دارو خبر داد.

خدمات حقوقی کسب و کار

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به همکاری مناسب وزارت بهداشت با استارتاپ ها گفت: این همکاری موجب شده که تعداد قابل توجهی از داروهای تولیدشده به مرحله تولید برسند.

دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از دو داروی ضد دیابت، افزود: حرکتی که در شتاب دهنده ها شروع شده است، روش جدیدی برای حل و رفع مشکلات و مسایل کشور است.

وی با تاکید بر اینکه این روش جدید قطعاً توسعه می‌یابد، اظهار کرد: شتاب دهنده پرسیس ژن یکی از نمونه‌های موفق در این زمینه است.

ستاری ادامه داد: آنچه که از ما به یادگاری می‌ماند، همین جوانانی هستند که در شرکت‌های دانش بنیان فعال می‌شوند.

معاون علمی رییس‌جمهور اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ فارغ‌التحصیل دوره دکتری در این شتاب دهنده مشغول به فعالیت شدند که اگر می‌خواستیم آنها را استخدام کنیم، بودجه زیادی را می‌طلبید.

وی با بیان اینکه این روش در معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری پیگیری می‌شود، خاطر نشان کرد: علاوه بر آن کارخانه‌های نوآوری در کنار دانشگاه‌ها و مراکز شهری تقویت خواهند شد.

ستاری با اشاره به همکاری مناسب وزارت بهداشت در تسریع زمان آزمایش و تست‌های دارویی، افزود: این همکاری موجب شده که عدد مناسبی از داروهای تولیدشده در شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها ثبت شود و یا به مرحله تولید برسند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا