اخبار استارتاپیاخبار و رویدادهای صادراتصادرات

۱۲۰ هزار دلار محصول به پارک فناوری کردستان در سال گذشته صادر شد.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان در نشست با شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور به تشریح عملکرد پارک در سال گذشته و برنامه‌های سال جاری پرداخت و از صادرات ۱۲۰هزار دلاری محصولات واحدهای فناور این پارک در سال گذشته خبر داد.

دکتر خالد سعیدی با ارائه آمار عملکرد سال ۱۳۹۷ این پارک گفت: در حال حاضر ۱۰۲ واحد فناور و شرکت دانش بنیان عضو پارک هستند که در سال ۹۷ گردش مالی آنها در حدود ۳۵۰ میلیارد تومان و میزان صادرات این شرکت ها و واحدهای فناور بیش از ۱۲۰ هزار دلار بوده است.

وی از دیگر دستاوردهای شرکت‌ها را ثبت ۱۳ علامت تجاری، ۸۶ محصول نمونه‌سازی شده و ۶۸ محصول تجاری شده عنوان کرد.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: توجه ویژه سیاست‌گذاران کلان کشور به حوزه دانش‌بنیان، ما را به این سمت سوق می‌دهد که سیاست کلی پارک در سال آینده را کمک به ارتقای واحدها و شرکت‌های فناور و حرکت به سمت دانش بنیان شدن قرار دهیم تا شاهد حرکتی جهشی در توسعه پایدار استان باشیم.

دکتر سعیدی با تاکید بر ارتباط با بخش‌های مختلف جامعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، گفت: راه‌اندازی کسب و کارهای متکی بر فناوری‌های نوین موجب پیشرفت استان است و دستاوردهای مجموعه پارک علم و فناوری و جوانان مبتکر فعال در آن مایه مباهات خواهد بود.

وی با اشاره به نشست مشترک با اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان و تاثیر آن در برنامه‌های عملیاتی پارک در سال ۹۸ گفت: گسترش همکاری و تعامل فعال با دانشگاه و مراکز علمی و صنعتی، توسعه فرهنگ فناوری و نوآوری در میان تمامی اقشار به‌ویژه دانشگاه، افزایش سهم علم و فناوری و اقتصاد دانش‌محور از طریق حمایت از صاحبان ایده و ایجاد توسعه و تقویت کسب و کارهای فناورانه در منطقه از برنامه‌هایی است که در سال جاری اهتمام بیشتری را می‌طلبد.

دکتر سعیدی با تاکید بر اهمیت هم‌افزایی مجموعه پارک شامل اعضای ستادی، شرکت‌ها و واحدهای فناور اعلام کرد: هم‌افزایی و همفکری شما عزیزان می‌تواند ضامن موفقیت مجموعه پارک علم و فناوری باشد و ما هم به عنوان خدمت‌گذاران شما نهایت تلاش خود را برای ایجاد این هم‌افزایی به کار خواهیم بست.

وی درخصوص حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور نیز گفت: باید این نوید را داد که با افتتاح صندوق پژوهش و فناوری در استان کردستان می‌توانیم به شرکت‌های فعال و به‌ویژه استارتاپ ها کمک بیشتری کنیم که این امر به نوبه خود می‌تواند موجب رونق تبدیل ایده‌های نوآورانه و فناورانه به کسب و کارهای نوپا و پایدار شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا