اخبار استارتاپی

مسابقه «چالش طراحی منظومه ماهواره ای» برگزار می شود

رویداد مسابقه محور «چالش طراحی منظومه ماهواره ای» 11 مهرماه 1398 با حمایت سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران برگزار می‌شود.

رویداد مسابقه محور «چالش طراحی منظومه ماهواره ای» با هدف ایجاد يك فرصت عالي براي دانشجويان، فارغ التحصيلان، نخبگان و شركت هاي نوپاست تا با چالش های به روز در حوزه صنعت فضا آشنا شده و بتوانند توانايي خود را در انجام طراحي مفهومي و تحليل ماموريت به اثبات برسانند. این رویداد در 11 مهر ماه 1398 در پژوهشگاه فضایی ایران-تهران برگزار می شود.

به گزارش دبیرخانه رویداد «چالش طراحی منظومه ماهواره ای» این رویداد که توسط مرکز نوآوری فضایی کیهان و با حمایت سازمان فضایی ایران و شتاب دهنده دانش و فناوری فاطر شریف برگزار شده و میزبان دانشجویان، کارشناسان و اساتید حوزه‌ی فضایی خواهد بود.

اقای مهندس کیوان کوکبیان، دبیر این رویداد، درباره ضرورت‌ها و دلایل برگزاری این رویداد گفت:

استفاده از منظومه های ماهواره ای در طراحی ماموریت های فضایی آینده اهمیت زیادی دارد. از این‌رو مرکز نوآوری فضایی کیهان در نظر دارد مسابقه «چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای» را برای رفع نیازهای صنعتی کشور و پاسخگویی به چالش های موجود در صنایع داخلی از جمله صنایع نفت و گاز، مخابرات و . . . با استفاده از منظومه ماهواره‌ای برگزار کند. در این مسابقه گروه های شرکت‌کننده باید با طراحی منظومه ای از ماهواره ها بهترین پاسخ را برای حل یکی از چالش های مطرح شده ارائه نمایند. این مسابقه شامل سه بخش طراحی معماری ماموریت، طراحی مفهومی ماهواره و توسعه طرح تجاری می باشد.

ایشان در این زمینه افزود:

فضاي كارآفريني و كسب و كارهاي با محوريت نوآوري در كشور، به طرز چشمگير در حال رشد بوده و اقدامات بسياري به‌صورت فردي و گروهي، انجام شده‌است کسب و کارهای استارتاپی در حوزه های مختلف صنعت کشور باعث ایجاد ثروت و توسعه دانش شده اند.. رشد این استارتاپ ها همچنان نیاز به حمایت سازمان ها و ارگان های ذیربط دارد. حوزه فضایی و فناوري هاي وابسته به آن نيز از اين قاعده مستثني نيستند و سرمایه گذاری و حمایت از تیم های جوان و نخبگان کشور و ایجاد استارتاپ های فضایی می تواند منجر به رشد بیش از پیش این صنعت در کشور شده و بتوان انتظار خلق ثروت و بهره وری موثر از فضا را داشت. یکی از اولویت های مهم در این حوزه تعریف صحیح مساله برای جامعه نخبگان بر اساس نیازهای واقعی کشور است. این مسیر باعث تعریف پروژه های صحیح مبتنی بر نیاز فعلی و اینده کشور می گردد و از هدررفت سرمایه معنوی و مادی کشور نیز جلوگیری نمود.

رویداد مسابقه محور «چالش طراحی منظومه ماهواره ای» که با حمایت سازمان فضایی ایران و هم چنین پژوهشگاه فضایی ایران برای نخستین بار برگزار ‌می‌شود، تلاش دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های متخصصان صنعت فضایی در راستای پاسخ‌گویی به نیازهای دیگر صنایع کشور برآید و بستری جهت شناسایی و تبادل ایده های نوآورانه و خلاق در این زمینه باشد و ضمن آشنایی با اصول طراحی مهندسی سیستم بتواند بستری مناسب برای آشنایی علاقمندان و فعالان صنعت فضایی با انواع مدل های کسب و کار این صنعت در ایران نیز باشد.

موضوعات محوری رویداد:

دبیر این رویداد، موارد زیر را به عنوان برخی از موضوعات محوری این مسابقه برشمرد:

  • طراحي منظومه ماهواره اي براي پايش مستمر نواحي موردنظر
  • طراحي منظومه ماهواره اي براي ايجاد سيستم موقعيت‌ياب محلي
  • طراحي منظومه ماهواره اي براي ايجاد شبكه مخابراتي

رویداد مسابقه محور چالش طراحی منظومه ماهواره ای، در روز 11 مهر ماه 1398 در پژوهشگاه فضایی ایران در تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در آن می‌توانند به این سایت مراجعه و یا با شماره تلفن 02166062931 تماس حاصل نمایند.

رویداد مسابقه محور «چالش طراحی منظومه ماهواره ای»

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا