اخبار استارتاپی

وزارت نفت در حال سنجش ورود به حوزه دانش بنیان و استارت آپ

وزیر نفت در بازدید از کارخانه نوآوری آزادی بر ضرورت شناخت، درک و حمایت از فعالان حوزه دانش بنیان تاکید کرد.

«بیژن زنگنه» وزیر نفت، از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد. او در نشستی با مدیر این مجموعه و مدیران ارشد پارک فناوری پردیس دیدار داشت و توسط آنها در جریان فعالیت های پارک فناوری پردیس و کارخانه نوآوری آزادی قرار گرفت. کارخانه نوآوری آزادی با ۹ شتابدهنده در حوزه های مختلف، تاکنون میزبان بیش از ۱۵۰ تیم استارتاپی بوده است.

وزیر نفت که طی این رویداد از بخش‌های مختلف کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد و با صاحبان ایده چندین استارت آپ به صورت شخصی به گفتگو پرداخت، در مورد کارخانه نوآوری آزادی گفت: دوستان در کارخانه نوآوری اکوسیستم فناوری و نوآوریِ کوچکی ایجاد کرده‌اند. هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم بخش خصوصی فعال در اینجا، برای به وجود آوردن چنین اکوسیستمی تلاش کرده‌اند. انشاالله به موفقیت‌های بزرگتری هم دست پیدا می‌کنند.

بیژن زنگنه درباره حضور وزارت نفت در حوزه دانش بنیان تصریح کرد: من مدتی است که در حال آشنایی و درک مفاهیم حوزه دانش بنیان و استارت آپ ها هستم. ما در وزارت نفت در حال سنجیدن چگونگی ورود به این حوزه هستیم که زمینه‌هایی برای توسعه کار خلاقانه جوانان در حوزه نفت به وجود آید.

وی درباره اهمیت استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان گفت: جهش در بخش‌های سخت‌افزاری و صنایع متکی به منابع طبیعی مانند نفت، محدود است. مگر آنکه متکی به فناوری باشیم. به همین دلیل اگر می‌خواهیم در آینده در دنیا چیزی داشته باشیم، باید بر این حوزه تمرکز کنیم.

وزیر نفت با بیان اینکه امروز زمان حمایت از فعالان حوزه دانش بنیان و کمک به رشد و توسعه آنهاست، افزود: استارت آپ ها هنوز به مرحله بلوغ خود نرسیده‌اند. هنوز باید آموزش ببیند و رشد و توسعه پیدا کنند. باید آنها را به دیگر فضاها شناساند. همیشه در برابر چیزهایی که شناخته شده نیستند، مقاومت می‌شود؛ بنابراین آنها به حمایت شدن نیاز دارند.

بیژن زنگنه با اشاره به اینکه در دنیا و ایران تجربه‌های خوبی در این زمینه وجود دارد و باید از آنها برای پیشبرد اهداف استفاده کرد، گفت: اگر مدیران صنایع بزرگ وارد این حوزه کاری شوند، می‌توان به این روند سرعت بیشتری بخشید. به ویژه که فعالیت‌های دانش بنیان نه تنها در حوزه مهندسی بلکه در حوزه‌های مختلف قابل استفاده است. گفتنی است، در حاشیه این دیدار، بازدید از چند شتابدهنده و آشنایی با تعدادی از تیم های آنها صورت گرفت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن