اخبار استارتاپی

اعلام شرایط واگذاری و فروش سهام شرکت دانش بنیان

رئیس مرکزشرکتها و موسسات دانش بنیان با بیان اینکه فروش سهام شرکتهای دانش بنیان ایرادی ندارد، گفت: اما همواره این شرکتها مورد ارزیابی قرار می گیرند.

رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه برخی شرکتهای دانش بنیان اقدام به واگذاری شرکت خود با تسهیلات دانش بنیانی اعم از بیمه، مالیات، گمرگ و… می کنند، اظهار کرد: شرکتهای دانش بنیانی که بخش خصوصی هستند می توانند سهام خود را منتقل یا نسبت به واگذاری شرکت خود اقدام کنند.

دکتر محمد صاحبکار خراسانی عنوان کرد: بعد از واگذاری ما در صدد هستیم دوباره کل شرکت را مورد ارزیابی قرار دهیم که اگر معیارهای دانش بنیانی را نداشته باشد مجوز دانش بنیانی را تایید نخواهیم کرد.

صاحبکار خاطر نشان کرد: در ارزیابی شرکتهای دانش بنیان اگر تیم فنی و توانمندی فنی در شرکت دانش بنیان مورد نظر باقیمانده باشد ما شرکت را تایید و تمدید می کنیم ولی اگر توانمندی شرکت از بین رفته باشد ما شرکت را تایید نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در کل، فرایند واگذاری و فروش سهام شرکتها ایرادی ندارد، عنوان کرد: ما در معاونت علمی شرکتها را به صورت دوره ای مورد ارزیابی قرار می دهیم؛ در این مسیر شرکتهایی هم هستند که از دانش بنیانی خارج می شوند و برخی دانش بنیان می مانند.

وی با تاکید براینکه همه شرکتها می بایست خصوصیات دانش بنیانی را حفظ کنند، بیان کرد: شرکتها می بایست همواره تیم تحقیق و توسعه داشته باشند و مسائل فنی را مسلط باشند اگر این معیارها نباشد، شرکت نمی تواند دانش بنیان بماند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *