اخبار استارتاپی

حمايت صندوق نوآوری از شركت های خلاق

معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی، از اختصاص خدمات و تسهيلات اين صندوق به شركت های خلاق خبر داد.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی، از اختصاص خدمات و تسهيلات اين صندوق به شركت های خلاق خبر داد و با بيان اينكه، شتاب دهنده های دانش بنيان پذيرنده شركت های استارتاپی و خلاق هستند، گفت: خدمات صندوق نوآوری به صورت غير مستقيم و از طريق عامل های صندوق در اختيار شركت های غيردانش بنيان قرار می گیرد.

سياوش ملكی فر روز دوشنبه در نشست آشنايی با خدمات برنامه توسعه زيست بوم شركت های خلاق و دستگاه های اجرایی در محل صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: طبق قانون، ما به صورت مستقيم نمی توانيم به شركت های غير دانش بنيان كمك كنيم؛ اما با توجه به اينكه صندوق های پژوهش و فناوری مانند صندوق نوآوری و شكوفایی قيد كمك به شركت های دانش بنيان ندارند، می توانند به استارتاپ ها و شركت های خلاق كمك كنند.

وي به سرمايه گذاری صندوق نوآوری و شكوفایی و صندوق های پژوهش و فناوری براي حمايت غير مستقيم از شركت های دانش بنيان و شتاب دهنده ها اشاره كرد و گفت: اكنون در اين زمينه چهار مدل در صندوق پيش بيني شده كه شامل صندوق های پژوهش و فناوری، صندوق های جسورانه بورسی، VC ها و در نهايت CVC ها است كه صندوق نوآوري تاكنون فعاليت خود را با دو مدل اول آغاز كرده است.

ملكي فر ادامه داد: اكنون بيش از ۲۰ صندوق پژوهش و فناوری فعال در كشور وجود دارد كه خدماتی چون تسهيلات كم بهره، سرمايه گذاری خطرپذير و صدور ضمانت نامه را ارائه می كنند و اين خدمات به شركت های خلاق نيز تعلق می گيرد. وی همچنين اظهار داشت: صندوق نوآوری و شكوفایی مشاركت خود را در صندوق های جسورانه بورسی حوزه فين تك و E Commerce نيز آغاز كرده است.

ملكی فر به سرمايه گذاری غير مستقيم صندوق نوآوری و شكوفایی در توسعه زيست بوم شركت های خلاق اشاره كرد و گفت: استراتژی كنوني صندوق نوآوری و شكوفایی سرمايه گذاری غير مستقيم است و به مشاركت مستقيم براي سرمايه گذاری در استارتاپ ها وارد نمی شود اما تمام ابزار حمايتی صندوق از شتاب دهنده های دانش بنيان به نيت كمك به استارتاپ ها است. وی در ادامه به بيان خدمات اين صندوق به شركت های خلاق پرداخت و تصريح كرد: اگر شركت های خلاق به پولی از جنس سرمايه گذاری خطرپذير احتياج دارند می توانند با عامل های صندوق نوآوری و شكوفایی وارد مذاكره شوند كه اگر نظر اين عامل ها به سرمايه گذاری جلب شود صندوق نوآوری كمبود منابع مالی اين عامل ها را جبران خواهد كرد.

ملكی فر ادامه داد: از طرفی به شتاب دهنده ها و شركت های خلاق در محل صندوق نوآوری و شكوفایی نيز فضای برگزاری رويداد داده می شود. علاوه بر اين شركت های خلاق پارك های علم و فناوری از آموزش رايگان برخوردار هستند. وي در ادامه از آغاز به كار يك صندوق تخصصي در حوزه صنايع خلاق خبر داد و خاطرنشان كرد كه صندوق پژوهش و فناوری شريف اكنون در زمينه بازی و سرگرمی سرمايه گذاری های خوبي انجام داده است، عامل های صندوق نوآوری و شكوفایی دغدغه مالی نخواهند داشت و ما تا ۸۰ درصد از منابع مالی سرمايه گذاری را تامين خواهيم كرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا