اخبار استارتاپی

آغاز فعالیت بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی

بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی با هدف حمایت از فعالیت‌های اشتغالزا در این حوزه آغاز بکار کرد.

اکودی‌ام

«بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی» امروز (یکشنبه ۶ بهمن ماه) در راستای نهادسازی برای توسعه فعالیت های اشتغالزا با سرمایه گذاری بخش خصوصی و سیاستگذاری دولت، در مراسمی با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

با توجه به اینکه «نهادسازی» یکی از سیاست‌های این وزارتخانه در معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، بوده است، طی ماه‌های اخیر نهادهای کارآفرینی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسهیل گری وزارت کار تأسیس شده است.

در همین زمین طی حدود ۵ ماه گذشته دو «بنیاد ملی کارآفرینی در حوزه محتوای دیجیتال» و «بنیاد ملی توسعه فناوری با محوریت بلاک چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا» برای توسعه فعالیت‌های بازار کار در حوزه‌های تخصصی تأسیس شده اند.

پس از تأسیس دو نهاد مذکور، «بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی» از امروز به عنوان سومین نهاد توسعه اشتغال پایدار فعالیت خود را آغاز کرد.

قرار است در حاشیه این مراسم تفاهم نامه هفت جانبه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی- وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، دانشگاه پیام نور و بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی امضا شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا