اخبار استارتاپی

افتتاح کارخانه نوآوری شیراز

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از حامیان اصلی زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی برای راه اندازی کارخانه نوآوری در شیراز وارد عمل شد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از حامیان اصلی زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی برای راه اندازی کارخانه نوآوری به مساحت ۹ هزار متر مربع در فاز اول در شیراز وارد عمل شد.

کارخانه نوآوری شیراز با هدف تکمیل زنجیره زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری با حضور همه بازیگران این زنجیره و به منظور هم افزایی و رشد ایده های نخبگان و دانشجویان ایجاد شده است و حوزه‌های فعالیت این کارخانه توسعه بازار و کسب و کارهای فناورانه در این منطقه کشور است.

هدف کارخانه نوآوری شیراز به‌عنوان قطب فناوری و نوآوری منطقه جغرافیایی گستره جنوب کشور، ایجاد یک اکوسیستم حاوی استارت آپ ها، شتابدهنده ها، سرمایه گذاران، فروشندگان و موسسات آکادمیک و دانشگاهی است.

این کارخانه واقع در محل سابق کارخانجات ITMC شیراز در ۲ طبقه ایجاد شده است. کارخانه نوآوری شیراز با داشتن دسترسی محلی مناسب به فضایی برای حضور ذی‌نفعان حوزه تکنولوژی، اعم از شرکت‌ها و استارت آپ ها موجب رونق کارخانه نوآوری تبدیل شده است. این کارخانه بر اساس برنامه بهره برداری ۱۰ ساله، حداقل یک هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد کرد.

در سال ۹۹ حداقل اشتغال‌زایی فاز اول بهره برداری از این کارخانه، ۷۰۰ نفر و اشتغال‌زایی فاز دوم بهره‌برداری در سال آینده به یک هزار و ۵۰۰ نفر خواهد رسید. این کارخانه قرار است در حوزه‌های مختلف IoT ، کشاورزی، سلامت، سایر انرژی‌ها و گردشگری فعالیت کند.

کارخانه نوآوری شیراز فضایی پویا برای استقرار ذی‌نفعان حوزه فناوری است که منجر به حمایت و ارتقای کسب و کارهای دانش بنیان می‌شود. در این کارخانه فضای کاری اشتراکی و دورهمی ها، دفاتر اداری و ویژه، اتاق جلسات، سالن‌های کنفرانس، فضای نمایشگاهی و آمفی تئاتر، کافه، منطقه استراحت و باشگاه سرگرمی، استودیوهای بازی و تولید محتوا دیجیتال و باشگاه کسب و کار، سرمایه گذاری و دانش آموزی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

این کارخانه بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداری فارس منعقد شد و پایه‌های شکل‌گیری این زنجیره مهم زیست‌بوم نوآوری، فناوری و کارآفرینی بنا شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 1 Average: 5]
منبع
اکوسیستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا