اخبار استارتاپیکارآفرینی و استارتاپ

سربازی کارکنان شرکت های دانش بنیان چگونه است؟

افرادی که در شرکت‌های دانش‌بنیان یا فناور فعالیت کرده و می‌خواهند به صورت تخصصی سربازی خود را سپری کنند، تسهیلات سربازی شرکت‌های دانش‌بنیان امکانی را فراهم می‌کند تا افراد، به عنوان نیروی امریه در شرکت فعال شوند.

افرادی که در شرکت های دانش بنیان یا فناور فعالیت می کنند و می خواهند به صورت تخصصی سربازی خود را سپری کنند، تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان، امکانی را فراهم می کند تا افراد، به عنوان نیروی امریه در شرکت فعال شده یا پروژه‌های تحقیقاتی مشخصی برای صنایع دفاعی یا کشوری انجام بدهند.

اعضای کلیدی و بنیانگذاران شرکت‌های دانش بنیان و فناور و کسانی که به صورت تمام‌وقت در شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می‌کنند، با توجه به سِمَت و فعالیت خودشان در شرکت مربوطه، باید حداقل امتیازات لازم را کسب کنند؛ این افراد بعد از کسب امتیاز لازم، می‌توانند برای پروژه جایگزین خدمت به مرکز نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح معرفی شوند و با انجام پروژه‌ای حداقل 14 ماهه برای صنایع دفاعی یا کشوری و حضور در دوره آموزشی ویژه نخبگان، به سربازی خود خاتمه بدهند.

اما اگر این افراد بخواهند به عنوان نیروی امریه در شرکت دانش بنیان، خدمت خودشان را انجام بدهند، مدت زمان آن 24 ماه است که 2 ماه از آن، دوره آموزشی عادی است و مابقی به عنوان نیروی تمام وقت به شرکت معرفی شده و بر روی موضوع مشخصی فعالیت می‌کنند.

حداقل مدرک لازم برای گرفتن پروژه جایگزین خدمت یا امریه، مدرک کارشناسی است و البته داشتن حداقل 3 ماه سابقه بیمه نیز الزامی است و اگر فردی متقاضی انجام خدمت تخصصی باشد، کافی است به این سایت مراجعه کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا