اخبار استارتاپیاخبار رسانهرسانه

برای رفع فیلتر برخی سایت‌ها دستگاه‌ها باید نیازهای خود را اعلام کنند

دادستان کل کشور در حاشیه مراسم تکریم و معارفه دادستان نظامی کشور در خصوص رفع فیلترینگ برخی سایت‌ها اعلام کرده است که دستگاه‌های مختلف هر کدام باید نیازهای خود را اعلام کننند.

اکودی‌ام

دادستان کل کشور در حاشیه مراسم تکریم و معارفه دادستان نظامی کشور در خصوص رفع فیلترینگ برخی سایت ها اعلام کرده است که دستگاه های مختلف هر کدام باید نیازهای خود را اعلام کننند. به گفته محمد جعفر منتظری بعد از اعلام این نیاز‌ها دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه (کمیته فیلترینگ) اقدامات لازم را انجام خواهد داد. همچنین منتظری گفته است که در مورد فیلتر کلاب هاوس هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

به نظر می‌رسد اشاره منتظری به خبرهای روز گذشته در خصوص رفع فیلتر از یوتیوب برای برخی گروه‌های خاص باشد. سجاد بنابی، معاون وزیر ارتباطات گفته بود که کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم به رفع برخی از سایت ها از جمله یوتیوب برای افرادی چون خبرنگاران، استادان، دانشجویان گرفته است. البته بنابی تاکید کرده بود که اطلاع‌رسانی در این حوزه برعهده دادستانی کل کشور است.

فیلتر شبکه های مجازی

حالا هم اما دادستانی کل کشور بدون اشاره به رفع فیلتر قطعی از یوتیوب برای برخی گروه‌های خاص، رفع فیلتر در این زمینه را منوط به اعلام نیاز برخی دستگاه‌ها کرده است. همچین منتظری در مورد فیلتر کلاب‌هاوس شبکه اجتماعی که در یک ماه گذشته بین مردم و سیاستمداران بسیار محبوب شده گفته است که هنوز راجع به فیلترینگ کلاب‌هاوس تصمیم‌گیری نشده است.

پیش از این نیز وزیر ارتباطات در یکی از اتاق‌های کلاب‌هاس در واکنش به فیلتر این شبکه گفته بود که بعید می‌داند برنامه‌ای برای فیلتر این شبکه وجود داشته باشد و تا کنون بحثی در این مورد مطرح نشده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
پیوست
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا