انرژی و محیط زیستاخبار استارتاپیاخبار انرژی و محیط زیست

جشنواره ایده های حفاظت و احیای تالاب ها

سومین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه با تاکید بر جلب مشارکت مردم در حفاظت و احیای تالاب‌های کشور در دو بخش ایده‌های مستقل و استارتاپ از ۲۲ الی ۲۵ شهریور ماه امسال برگزار و در پایان از ایده‌های برتر حمایت می‌شود.

اکودی‌ام

طرح حفاظت از تالاب های ایران، سومین جشنواره ایده ها و محصولات نوآورانه با تاکید بر جلب مشارکت مردم در حفاظت و احیا تالاب های کشور با اولویت دریاچه ارومیه و تالاب های اقماری آن برگزار می‌کند.

موضوع محوری این جشنواره معیشت‌های پشتیبان تالاب است. تمرکز بر این موضوع در راستای حفظ منابع طبیعی میان جوامع محلی و تالاب با نگاه توسعه پایدار است تا بتوان با پیشبرد این نگاه، فشار را از محیط طبیعی تالاب کم کرد.

محورهای جشنواره شامل “ابزارهای نوین در آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ‌ سازی در حوزه معیشت پشتیبان تالاب”، “راهبردها، راهکارها و شیوه‌های نوآورانه در شناسایی معیشت‌های پیشتیبان تالاب”، “طرح‌های مبتکرانه معیشت‌های پیشتیبان تالاب”، “بهره برداری از خدمات اکوسیستمی در معیشت‌های پشتیبان و سازگار تالاب”، “راهکارهای تسریع و تسهیل توسعه معیشت‌های پیشتیبان تالاب‌ها در جوامع محلی” و “راهکار مبتکرانه بازاریابی و برندسازی محصولات و تولیدات معیشت‌های پشتیبان تالاب” است.

سومین جشنواره ایده‌ها و محصولات نوآورانه در دو بخش ایده‌های مستقل و استارتاپ از تاریخ ۲۲ الی ۲۵ شهریور ماه سالجاری برگزار خواهد شد و در پایان از ایده‌های برتر حمایت می‌شود. علاقه ‌مندان تا یکم شهریور ماه فرصت دارند در جشنواره به این آدرس ثبت نام کنند.

طرح حفاظت از تالاب های ایران با همکاری سازمان حفاظت از محیط زیست، برنامه توسعه ملل متحد از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد، در چند سال اخیر نیز مورد حمایت مالی دولت ژاپن برای احیاء دریاچه ارومیه قرار گرفته است. این طرح طی سالهای فعالیت خود برنامه های گسترده و وسیعی را در حوضه‌های تالابی منتخب در سراسر کشور اجرا کرده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا