فناوری حقوقی

معرفی استارتاپ Notarize و Ironclad

امروزه گسترش و کاربرد فناوری در حوزه ­های گوناگونی قابل مشاهده است و عرصه حقوقی نیز از این قاعده مستثنا نیست. فناوری حقوقی روزبه‌روز توسعه می­یابد و در صدد رفع نیازهای مختلفی بر می­آید.

از کاربردهای این فناوری می­توان به تسهیل امور حسابداری، دیکشنری حقوقی، بستر ذخیره ­سازی اطلاعات و قوانین حقوقی، شناسایی و تشخیص مشکلات حقوقی و… اشاره کرد. اما یکی از مهم­ترین کاربردهای آن، کمک به دیجیتالی کردن اسناد قانونی و حقوقی است.

در این مطلب با ۲ استارتاپی که در زمینه دیجیتالی کردن اسناد فعالیت می­کنند آشنا می­شویم.

Notarize

استارتاپ Notarize:

بنیان‌گذاران: آدام پِیس، پاتریک کینسل

تاریخ تأسیس: می ۲۰۱۵

 دفتر مرکزی: بوستون، ماساچوست، ایالات متحده

 کل بودجه دریافتی: ۲۱۳,۳۳۷,۹۶۸ دلار آمریکا

 سرمایه‌گذاران: Polaris Partners، Second Century Ventures، Citi Ventures، Wells Fargo، Fifth Wall، Canapi Ventures

استارتاپ Notarize

 Notarize اولین پلتفرم سردفتری آنلاین است که برای افراد و مشاغل امکان دسترسی قانونی به اسناد شخصی خود را به‌صورت شبانه‌روزی فراهم نموده. هدف از طراحی این برنامه کمک به مردم در انجام معاملات و به تأیید رساندن راحت‌تر و ایمن‌تر اسناد رسمی است. پلتفرم این شرکت در قالب یک برنامه موبایلی گواهی رسمی ارائه شده و به کاربران امکان برقراری چت تصویری با دفاتر اسناد رسمی معتبر را میسر می‌سازد تا به این‌گونه مشتریان بتوانند در هر ساعت از روز اسناد خود را به مهر و امضا برسانند. این فناوری موجب می‌شود افراد قادر باشند این پروسه را به‌صورت آنلاین و از راه دور انجام دهند.

گواهی رسمی به‌وسیله Notarize ساده ­تر، هوشمندتر و ایمن ­تر انجام می‌گیرد، چرا که مراحل بدون خطا و با شفافیت تمام پیش می‌رود. علاوه بر این، تنها با داشتن یک کامپیوتر یا تلفن همراه و اینترنت می‌توانید جلسات آنلاینی آسان و کارآمد داشته باشید. این دسترسی بی‌نظیر در کنار ارتقای همه‌جانبه مراحل تأیید اسناد، موجب جلوگیری از تقلب و افزایش امنیت برای مصرف‌کنندگان و مشاغل می‌شود.

ارائه خدمات

زمینه ارائه خدمات:

اپلیکیشن Notarize که به نسبت تأیید کاغذی اسناد شیوه‌های بهتری ارائه می‌دهد، پیشرو همه اپلیکیشن‌ها در زمینه گواهی رسمی است. از آن جهت که این برنامه هر گونه سند یا معامله با هر موضوعی را در برمی‌گیرد (از خرید و فروش خانه گرفته تا معاهده به سرپرستی گرفتن کودکان) لذا می‌تواند برای هر شرکت یا شخصی مفید باشد.

روش ارائه خدمات

روش ارائه خدمات:

خدمات نرم‌افزاری Notarize در حیطه اسناد رسمی الکترونیکی است که برای رایانه­ های دارای وب کم و همین‌طور سیستم‌های عامل اندروید، آیفون و آی‌پد به مشتریان عرضه می­شود. سرویس‌های این برنامه امکان ملاقات رودررو با مسئولین دفتر اسناد رسمی را درست مانند ملاقات حضوری فراهم می‌کند. با این تفاوت که این دیدار کاملاً آنلاین انجام می‌شود. کافی است شما در برنامه یا وب‌سایت Notarize  ثبت‌نام کنید، سپس سند(های) خود را بارگذاری و هویت خود را تأیید کنید. در این سامانه شما با پاسخ به سؤالات خاصی که فقط خودتان جوابشان را می‌دانید هویت خود را احراز می‌نمایید. هنگامی که شناسه تأیید شد، هویت شما با استفاده از کارت شناسایی عکس‌دار اعتبار بیشتری می‌یابد. در مرحله بعد از طریق تماس صوتی – تصویری زنده با دفتر اسناد رسمی ارتباط برقرار می‌کنید.

امضای الکترونیکی سند

سردفتر با استفاده از تصویر اسکن شده شناسنامه، هویت شما را مجدداً تأیید می­کند و سپس در حین امضای الکترونیکی سند، شاهد می‌باشد. این سامانه عیناً همانند یک دفتر اسناد رسمی معمولی، پای سند شما را مهر و امضا می‌زند. برای امنیت بیشتر، سردفتر اسناد رسمی فرایند ثبت اسناد رسمی الکترونیکی را با استفاده از ابزارهای دیجیتال تکمیل می‌کند. پس از تکمیل این مراحل، شما دستورالعمل‌های دقیقی برای دسترسی به سند محضری خود به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنید و می‌توانید آن را به هر کسی که مایلید تحویل داده یا به‌صورت الکترونیکی ارسال کنید. تمام این کارها در عرض چند دقیقه انجام می‌شود. مطابق با قوانین حاکم، همه تماس‌های ویدئویی ضبط می‌شوند تا هر شخص مجاز قانونی بتواند تأییدیه الکترونیکی شما را مشاهده و ثبت کند.

Ironclad

استارتاپ  Ironclad:

بنیان­گذاران: کای گاجویلت، جیسون بوهمگ

تاریخ تأسیس: ۲۰۱۴

 دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، ایالات متحده

 کل بودجه دریافتی: ۱۸۴ میلیون دلار

 سرمایه­گذاران: Y Combinator، Accel، Sequoia Capital، SV Angel، Greylock، Salesforce Ventures، Lux Capital، Soma Capital

Ironclad

Ironclad یک پلتفرم عقد قرارداد دیجیتال است که به‌وسیله خودکارسازی جریان کار و تأییدیه‌ها، در تلاش برای ایجاد تحول در نحوه انجام قراردادها است. پلتفرم این شرکت با تشخیص خودکار بندهای تعهدنامه و نهادها، هر قرارداد را به طور ویژه کدگذاری می‌کند و بدین ترتیب به کاربران امکان جستجو، برچسب‌گذاری و مدیریت قرارداد خود را می‌دهد. خدمات این برنامه تیم‌های حقوقی، عملیاتی و فروش را قادر می‌سازد تا به نحوی ساده‌تر قراردادهای خود را به‌عنوان دارایی‌های اطلاعاتی ایجاد، ذخیره و استفاده کنند. شرکت‌های بزگی همچون لورئال، استیپلزو مسترکارد از Ironclad برای همکاری و مذاکره، تسریع در قراردادها در عین حفظ توافقات و تبدیل قراردادها به حاملان اصلی هوش تجاری عملیاتی استفاده می‌کنند. این شرکت به‌عنوان یکی از ۲۰ ستاره در حال ظهور در فهرست ۲۰۱۹ کمپانی‌های موفق مجله فوربز ثبت شده است.

خدمات

زمینه ارائه خدمات:

 Ironclad ابزارهایی در زمینه مدیریت قرارداد به مصرف‌کنندگان خود اعم از شرکت­های حقوقی، تیم‌های تدارکات و مالی ارائه می‌دهد.

 مدیریت قرارداد فرایندی است که طی آن توافقات بین مشتریان، فروشندگان، شرکا یا کارمندان به‌صورت الکترونیکی ذخیره و حفظ می‌شوند. این فرایند شامل ایجاد، مدیریت، اشتراک‌گذاری و بایگانی قراردادهای تجاری است و به کاربران تجاری و داخلی کمک می‌کند در عین استخراج اطلاعات کسب‌وکار از قراردادها فرایندهای مدیریتی شرکت را خودکار کنند.

سیستم قرارداد سلف‌سرویس

خدمات:

با بهره ­گیری از قابلیت­های این پلتفرم از جمله سیستم قرارداد سلف‌سرویس برای کاربران تجاری، تأییدیه و امضای مشروط برای هر نوع قرارداد و ابزار طراحی گردش کار، شما می‌توانید قراردادهای خود را بسیار سریع پیگیری کنید.

 همچنین می‌توانید مطابقت تیم حقوقی خود را با ویژگی‌های نرم‌افزار مدیریت قراردادِ  Ironclad چک کنید. به‌وسیله گزینه‌های علامت‌گذاری، ویرایش و حسابرسی داخلی می‌توانید مطابق با کسب‌وکار خود تغییراتی ایجاد کنید. همین‌طور با استفاده از ویرایشگر این پلتفرم و Word/DOCX موقعیت معرفی همکاران خود برای مذاکره با همتایان را خواهید داشت.

ذخیره سوابق

افزون بر این‌ها، با Ironclad می‌توانید اطلاعات قرارداد را شفاف‌سازی کنید. مخزن پویای اطلاعات در این پلتفرم علاوه بر ذخیره سوابق، با جستجوهای شهودی، از جمله جستجوی متن کامل و ساختاریافته، روابط قراردادی (مانند والدین و فرزند)، معیارها و گزارش‌دهی قرارداد اطلاعاتی حقیقی و ارزشمند در مورد قرارداد در اختیار شما قرار می‌دهد.

با به‌کاربردن این برنامه علاوه بر مزیت‌هایی نظیر صرفه‌جویی در زمان و کاهش حجم قراردادها، از طریق تشویق همکاران به استفاده از آن می‌توانید ریسک و هزینه‌های مشاوره خارجی را کاهش داده و به‌وسیله قراردادهای الکترونیکی درآمد و سرمایه شرکت را افزایش دهید.

قراردادهای الکترونیکی

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *