اخبار استارتاپی

هفت گذرگاه اینترنت کشور به هم متصل شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با بهره‌برداری از پروژه شبکه دیتای بین‌الملل زیرساخت، اکنون هفت گذرگاه اینترنت بین‌الملل در شهرهای تبریز، شیراز، تهران، اهواز، مشهد و اصفهان فعال و به هم متصل شد.

محمدجواد آذری جهرمی، عصر سه‌شنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، افزود: پیش از این فقط تهران گذرگاه اینترنت بین‌الملل بود که با اقدام‌های انجام‌ شده‌ی اکنون از هفت گذرگاه، اینترنت کشور تامین می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: تمرکززدایی صورت گرفته سبب می‌شود اگر اختلالی در یکی از این گذرگاه‌ها رخ دهد، قطعی در کل اینترنت کشور ایجاد نشود و از گذرگاه‌های دیگر استفاده شود.

آذری جهرمی به افتتاح پروژه‌ی شبکه‌ی دیتای بین‌الملل زیرساخت نیز اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه، ضمن بیشتر شدن پایداری در شبکه و دسترسی مناسب برای کسب‌وکارها، گذرگاه‌های هفت‌گانه که ۴.۲ ترابیت بر ثانیه ظرفیت انتقال دیتا دارند نیز به یک‌دیگر متصل شد.

او هم‌چنین مزیت دیگر این پروژه را بهبود اتصال اینترنت کشورمان با کشورهای منطقه اعلام کرد.

آذری جهرمی یادآوری کرد: ظرفیت ترانزیت کشور در آغاز سال ۱۳۹۵ حدود ۲۰۰ گیگابیت برثانیه بود که امروز به ۱۵۰۰ گیگابیت برثانیه رسیده است.

افزایش ۱۰ ترابیت برثانیه‌ی ظرفیت در شبکه‌ی ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد هزینه‌ی اینترنت بین‌الملل برای کسب‌وکارها باید طوری باشد که بتوانند با قیمت بین‌المللی به بازار جهانی دسترسی داشته باشند.

او افزود: پایداری ارتباطات، دسترسی به مناسب به بازارهای جهانی و بهبود اصل پدافندی از نتایج توسعه‌ی شبکه‌ی دیتای بین‌الملل است.

«اکنون شبکه‌ی زیرساخت کشور به بیش از ۷۰ درصد ظرفیت نامی توسعه‌ی این شبکه رسیده و توانسته است ۱۰ ترابیت بر ثانیه ظرفیت در شبکه‌ی ملی اطلاعات ایجاد کند»

به گفته‌ی او، توسعه‌ی فیبر نوری باید با سرعت صورت گیرد؛ زیرا «نیاز منتظر اقدام‌های ما نمی‌ماند.»

آذری جهرمی تاکید کرد: کاهش هزینه‌های زیرساخت برای اپراتورها به معنای کوچک‌سازی نیست و باید با بزرگ شدن اندازه‌ی بازار همراه باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ساماندهی نیروهای انسانی در بخش قراردادی شرکت ارتباطات زیرساخت ایران تاکید کرد و رفع مشکل پرداخت حقوق کارکنان این شرکت را با کاهش کاغذبازی‌های اداری خواستار شد.

پرداخت حقوق کارکنان شرکت ارتباطات زیرساخت ایران یک ماه به تاخیر افتاده است.

منبع
ایرنا
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *