اخبار استارتاپی

افزایش بودجه‌ پارک علم و فناوری البرز و افزایش حمایت آن

دکتر پورعابدی در بازدید مسئولان سازمان برنامه و بودجه کشور از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز خواستار افزایش بودجه پارک علم و فناوری البرز شد.

در بازدید دکتر غلامرضا گرایی نژاد، رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه و مهندس فریبا یحیایی، معاون امور هزینه ای و امور آموزش عالی تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن دفاع از عملکرد جهاد دانشگاهی به ویژه پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی، دکتر محمد رضا پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی خواستار افزایش بودجه این پارک از منابع ملی و استانی شد.

دکتر پورعابدی در این بازدید یک روزه گفت: دیدگاه‌های مثبت مسؤولان و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌های اجرایی در طول دهه‌های گذشته نسبت به عملکرد و فعالیت‌های جهاد دانشگاهی موجب شده تا موفقیت‌های بزرگی در این نهاد انقلابی شکل بگیرد.

وی عملکرد جهاد دانشگاهی را موفق و شفاف توصیف کرد و گفت: همه این فعالیت‌ها با نظر هیأت امنا جهاد دانشگاهی متشکل از دستگاه‌ها و نهادهای مختلف به ویژه نماینده سازمان برنامه و بودجه صورت می‌پذیرد.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه منتسب بودن پارک علم و فناوری البرز به جهاد دانشگاهی نباید باعث غیرعمومی تلقی شدن این پارک شود، گفت: پارک علم و فناوری البرز مثل همه پارک‌های علم و فناوری کشور در خدمت فعالیت برای اهداف ملی و استانی است و همه شرکت‌ها و واحدهای فناور می‌توانند در آن مستقر شده و فعالیت کنند و این گونه نیست که احیاناً فقط شرکت‌های خود این نهاد بتوانند در این پارک مستقر شوند.

طبق اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، وی با اشاره به موقعیت پارک علم و فناوری البرز که در دل مجتمع تحقیقاتی ۹۰ هکتاری جهاد دانشگاهی مستقر شده است، گفت: حمایت از این پارک در حد سایر پارک‌های علم و فناوری می‌تواند به موفقیت هر چه بیشتر و شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه فراوان و بی نظیر این پارک در قطب علم و فناوری کشور یعنی استان البرز منجر شود.

منبع
ایسنا
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *