اخبار استارتاپی

لزوم ورود فرهنگ تولید و فروش شرکت‌های دانش بنیان به حوزه اقتصاد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: فرهنگ تولید و فروش شرکت‌های دانش بنیان به اقتصاد وارد شود.

دکتر سورنا ستاری در بازدید از یکی از شرکت های داروسازی دانش بنیان لرستان در جمع خبرنگاران با بیان این‌که توسعه شرکت های دانش بنیان بر پایه مغز و دانش است، اظهار کرد: این شرکتها معمولاً ساختمان بزرگی ندارند، اما فروش زیادی دارند که منجر به ایجاد ارزش افزوده در مواد اولیه می شود.

وی اضافه کرد: در حوزه گیاهان دارویی این دانش می‌تواند منجر به ایجاد ارزش افزوده و قیمت بالا در بازار بشود.

ستاری با بیان اینکه ۴۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور در حال فعالیت است، تصریح کرد: از محل فروش محصولات این شرکت‌ها شاهد درآمد ۶۰ هزار میلیارد تومانی بودیم و قطعاً این شرکت‌ها در فروش صادرات و تولید داخلی جهش خوبی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ تولید و فروش شرکت‌های دانش بنیان را به اقتصاد وارد کنیم، عنوان کرد: باید اقتصاد دانش بنیان را توسعه داد و فرصت مناسب را برای ۴ میلیون دانشجو و ۳۴ میلیون جوان مهیا کنیم تا به سمت این مساله سوق پیدا کنند.

ستاری بر ایجاد محیط کسب و کار مناسب تأکید کرد و گفت: باید سیستم تأمین مالی به سمت بخش خصوصی پیش برود که این یکی از سیاست‌های جدی ما در معاونت فناوری است.

وی بر توسعه صندوق‌های پژوهش و فناوری تاکید کرد و با بیان اینکه باید این صندوق‌ها حمایت شوند و اعتبار خوبی به آن‌ها اختصاص داده شود، تصریح کرد: در راستای تأمین مالی از طریق این صندوق‌ها در ۷ ماهه امسال ۷۰ میلیارد ریال به شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات اختصاص یافته است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه کرد: شرکت‌ها باید به سمت سرمایه گذاری خطرپذیر سوق داده شوند و سهمیه خود را تأمین کنند.

وی دانشگاه را به عنوان محور توسعه معرفی کرد و گفت: دانشگاه‌ها نیروی انسانی خلاق پرورش می‌دهند و می‌توانند به‌خوبی در این زمینه فعالیت داشته باشند.

منبع
ایسنا
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *