اخبار استارتاپی

لزوم دریافت گواهینامه انطباق از سازمان استاندارد توسط شرکتهای دانش بنیان

رییس سازمان استاندارد ایران گفت: شرکت های دانش بنیان برای صادرات محصول نیازمند دریافت گواهینامه انطباق استاندارد هستند.

نیره پیروز بخت در جلسه شورای استاندارد لرستان بیان کرد: متأسفانه با کمبود شدید امکانات رو به رو هستیم و قادر به تأمین و تجهیز آزمایشگاه‌های استاندارد نبوده‌ایم و تمایل داریم که از طریق آزمایشگاه مرکزی و پژوهشگاه های منطقه ای، برخی آزمایشگاه‌های فاقد امکانات در استان ها را حمایت کنیم. وی افزود: خوشبختانه مطالبه گری مردم افزایش یافته است به همین دلیل بایستی امنیت لازم در خصوص رعایت استانداردسازی‌های محصولات و کالاها را برای شهروندان فراهم کنیم.

نیازمندی تاییدیه استارندارد شرکت های دانش‌بنیان برای فعالیت و صادرات محصول

رییس سازمان ملی استاندارد کشور با اشاره به شرکتهای دانش بنیان گفت: شرکت‌های دانش بنیان برای فعالیت و صادرات محصول نیازمند تائیدیه استاندارد هستند و در این زمینه تاکنون ۳۰ محصول شرکت، گواهینامه انطباق را از سازمان گرفته‌اند. وی در ادامه تصریح کرد: چرخش مالی محصولات حلال در سال ۲۰۱۷ حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار بوده که حدود ۷۰۰ میلیارد دلار آن برای صنایع غذایی است.

خانم پیروزبخت با تاکید بر تقویت و توسعه نظام استاندارد در کشور اظهار داشت: این مهم از رویکردها و برنامه‌های پیش‌رو سازمان ملی استاندارد است و کارشناسان سازمان به عنوان ضابطین قضائی معرفی و در این راستا شرح وظایفی نیز برای کارکنان بیان شده است و در حوزه استانداردسازی شرح وظایف در حال فعالیت هستند.

برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *