اخبار استارتاپی

لزوم دریافت گواهینامه انطباق از سازمان استاندارد توسط شرکتهای دانش بنیان

رییس سازمان استاندارد ایران گفت: شرکت های دانش بنیان برای صادرات محصول نیازمند دریافت گواهینامه انطباق استاندارد هستند.

نیره پیروز بخت در جلسه شورای استاندارد لرستان بیان کرد: متأسفانه با کمبود شدید امکانات رو به رو هستیم و قادر به تأمین و تجهیز آزمایشگاه‌های استاندارد نبوده‌ایم و تمایل داریم که از طریق آزمایشگاه مرکزی و پژوهشگاه های منطقه ای، برخی آزمایشگاه‌های فاقد امکانات در استان ها را حمایت کنیم. وی افزود: خوشبختانه مطالبه گری مردم افزایش یافته است به همین دلیل بایستی امنیت لازم در خصوص رعایت استانداردسازی‌های محصولات و کالاها را برای شهروندان فراهم کنیم.

نیازمندی تاییدیه استارندارد شرکت های دانش‌بنیان برای فعالیت و صادرات محصول

رییس سازمان ملی استاندارد کشور با اشاره به شرکتهای دانش بنیان گفت: شرکت‌های دانش بنیان برای فعالیت و صادرات محصول نیازمند تائیدیه استاندارد هستند و در این زمینه تاکنون ۳۰ محصول شرکت، گواهینامه انطباق را از سازمان گرفته‌اند. وی در ادامه تصریح کرد: چرخش مالی محصولات حلال در سال ۲۰۱۷ حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار بوده که حدود ۷۰۰ میلیارد دلار آن برای صنایع غذایی است.

خانم پیروزبخت با تاکید بر تقویت و توسعه نظام استاندارد در کشور اظهار داشت: این مهم از رویکردها و برنامه‌های پیش‌رو سازمان ملی استاندارد است و کارشناسان سازمان به عنوان ضابطین قضائی معرفی و در این راستا شرح وظایفی نیز برای کارکنان بیان شده است و در حوزه استانداردسازی شرح وظایف در حال فعالیت هستند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن