اخبار استارتاپی

اعطای تسهیلات لیزینگ توسط صندوق نوآوری و شکوفایی

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای ۷۰ درصد قراردادهای منعقد شده در رویداد صنعت فولاد میان شرکت‌های دانش‌بنیان و مشتریان تسهیلاتی به صورت لیزینگ و با نرخ ۹ درصد اعطا می‌شود.

اکودی‌ام

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در رویداد فناورانه صنایع غذایی ۴۵۰ میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد منعقد شد، گفت: برای ۷۰ درصد قراردادهای منعقد شده در رویداد صنعت فولاد میان شرکت‌های دانش بنیان و مشتریان تسهیلاتی به صورت لیزینگ و با نرخ ۹ درصد اعطا می شود.

سیاوش ملکی فر در رویداد گردهمایی صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت فولاد که امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، به بیان سابقه راه‌اندازی این صندوق اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی بر اساس قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در سال ۸۹ به تصویب رسید و در سال ۹۲ کار خود را آغاز کرد.

وی صندوق نوآوری و شکوفایی را بزرگترین نهاد مالی حمایت کننده از شرکت‌های دانش بنیان توصیف کرد و یادآور شد: خدمات حمایتی این صندوق در چهار دسته “تسهیلات”، “ضمانت نامه”، “سرمایه گذاری” و “توانمندسازی” تقسیم می‌شود. در بخش ارائه تسهیلات این صندوق برای نمونه‌سازی و سرمایه در گردش، به شرکت‌های دانش بنیان تسهیلاتی ارائه می‌دهد و در بخش توانمندسازی نیز خدماتی برای توسعه بازار و حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی ارائه می‌کند.

ملکی‌فر ادامه داد: این صندوق علاوه بر ارائه تسهیلات، در قالب برگزاری رویدادها و توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان کمک می‌کند و در این راستا با برگزاری چنین رویدادهایی سعی دارد شرکت‌های دانش بنیان را به صنایع بزرگ، متصل و نیاز شرکت‌های بزرگ صنعتی کشور را به دانش بنیان ها معرفی کند تا با همکاری این دو علاوه بر تامین نیاز داخل از خروج ارز جلوگیری و اشتغال پایدار برای دانش آموختگان کشور ایجاد شود.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی برگزاری رویدادهای فناورانه در این صندوق را موجب عرضه و تقاضای فناوری و انعقاد قراردادهای همکاری میان بخش‌های صنعتی و شرکت‌های دانش بنیان دانست و با اشاره به برگزاری رویداد فناورانه در حوزه صنعت فولاد، خاطر نشان کرد: این صندوق ۷۰ درصد قراردادهای منعقد میان شرکت‌های دانش بنیان و مشتریان صنعت فولاد را به صورت لیزینگ و با نرخ ۹ درصد حمایت می‌کند؛ زیرا نگاهمان کمک به توسعه فروش است.

وی ادامه داد: همچنین این صندوق ضمانت‌نامه‌های لازم از جمله ضمانت‌نامه حسن انجام کار را برای قراردادهای منعقد شده در این رویداد ارائه می‌کند، در صورت اخذ قرارداد بین شرکت‌های دانش بنیان و صنایع بزرگ کشور در صورت قرارداشتن فناوری به صورت پایلوت، این صندوق هزینه حمایتی برای ساخت نمونه صنعتی محصول را با نرخ ۱۱ درصد سود پرداخت خواهد کرد.

ملکی فر یادآور شد: همچنین این صندوق ۷۰ درصد هزینه اخذ استاندارد CE را به شرکت‌های دانش‌بنیان که با صنایع بزرگ قرارداد منعقد کرده باشند، در قالب حمایت‌های استانداردسازی پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به حمایت‌های این صندوق از حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های خارجی، یادآور شد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته چهار نمایشگاه “هانوفر”، “پکن”، “جاکارتا” و “شانگهای” برای حضور فعالان صنعت فولاد کشور مناسب است و این صندوق نیز حمایت بلاعوض تا ۶۰ درصد برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های خارجی اعطا خواهد کرد.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اهمیت ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های بین‌المللی، تاکید کرد: با برپایی رویدادهای گذشته، شرکت‌های دانش‌بنیان توانستند در نمایشگاه ماکس روسیه در قالب هیات تجاری شرکت کرده و قرارداد ۲ میلیون یورویی برای صادرات محصولات پیشرفته هوا فضا داشته باشند، همچنین در حوزه حمل و نقل هواپیمایی نیز ۳۷۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه و قرارداد منعقد شد.

وی گفت: در رویداد مواد غذایی که از سوی صندوق برگزار شد، ۴۵۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه و قرارداد منعقد شد، همچنین ۳۲ میلیارد تومان قرارداد نیز بین سه شرکت دانش بنیان و صنعت غذایی کشور در حال انعقاد است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا