اخبار استارتاپی

توسعه فناوری های شهری توسط استارت آپ ها

در حاشیه نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱تفاهم نامه همکاری در راستای حمایت از استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان حوزه شهری منعقد شد.

افتتاحیه دهمین نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۱، با حضور علی صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس برگزار شد. در این مراسم ۳ تفاهم نامه همکاری با هدف حمایت و تقویت شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها منعقد شد.

یک تفاهم نامه بین پارک فناوری پردیس و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران منعقد شد. این تفاهم نامه در راستای حمایت از استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان حوزه شهر هوشمند است. این تفاهم نامه توسط اکبر قنبرپور معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس و محمد فرجود مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم نامه، شهرداری از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان برای ایجاد شهر هوشمند بهره خواهد برد. فرجود در این مراسم با بیان اینکه ما پیش از اینها تفاهم نامه با پارک منعقد کردیم که امروز یه قرار داد تبدیل شد.

اکبر قنبرپور نیز در خطاب به معاون علمی و فناوری گفت: ما قول امضای قرارداد هم سرمایه گذاری با حجم ۵۰۰ میلیارد تومان تا پایان عمر دولت را به شما داده بودیم که این میزان تاکنون به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده و تا قبل از پایان دولت ۵۰۰میلیارد تومان محقق می شود.

تفاهم نامه دیگری نیز بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یک بانک منعقد شد. در این مراسم اسفندیاری معاون جذب سرمایه معاونت علمی گفت: جذب سرمایه از طریق بانک‌ها یکی از ماموریت های ما بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون میزان جذب سرمایه از بانک توسط شرکت‌های دانش بنیان۱۷ میلیارد تومان بوده که این میزان در سال ۹۹ به ۳۲ میلیارد تومان رسیده است. از دیگر تفاهم نامه‌هایی که در این مراسم منعقد شد تفاهم نامه بین یک شتابدهنده و مرکز شتابدهی فناوری و نوآوری پارک پردیس است.

این تفاهم نامه بین مهدی عظیمیان رئیس مرکز شتابدهی نوآوری پارک پردیس و پارسا عباسی مدیر عامل این شتابدهنده منعقد شد. مهدی عظیمیان با بیان اینکه یکی از چالش های شرکتهای دانش بنیان، جذب سرمایه است، گفت: ریسک سرمایه گذاری در حوزه فناوری بالاست از این رو نیاز به سرمایه گذاری دارند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا