اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیرسرمایه گذاری خطرپذیر

سرمایه گذاری حرکت اول در استارتاپ نت باکس

اولین سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر حرکت اول در حوزه رسانه

حرکت اول به عنوان بازوی خطر پذیر گروه همراه اول در سال ۹۷ تاسیس شده و در سال گذشته بیش از ۲۰۰میلیارد تومان در کسب و کارهای مرحله میانی و بالاتر سرمایه گذاری نموده است. سرمایه گذاری در نت باکس، دومین سرمایه گذاری حرکت اول در سال ۱۴۰۰ و اولین سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر در حوزه رسانه است.

نت باکس پلتفرمی در ارائه محتوا، متشکل از سخت افزار و نرم افزارهای جانبی است که توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های ممتاز، در مجتمع فناوری دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته و این اولین راند جذب سرمایه این استارتاپ محسوب می‌شود. این دستگاه اندرویدی بومی می‌تواند با نصب انواع برنامه‌های اندرویدی نظیر VODها و همچنین پلتفرمی که به صورت اختصاصی برای کاربرانش تهیه کرده، محتوای صوتی و تصویری را با کیفیت مطلوب به دست مشتریان برساند.

سید مهدی حسینی هم بنیانگذار و مدیرفنی نت باکس، ضمن تایید این خبر، در مورد دلایل این همکاری اعلام کرد : «با توجه به گستردگی بازار نت باکس، برای ما اهمیت داشت که سرمایه گذار علاوه بر تزریق سرمایه، بتواند ارتباطات مناسبی برای ما ایجاد کند و این یکی از ویژگیهای بارز حرکت اول است.»

به گفته حسینی حرکت اول نیز برتریهای تکنولوژیکی، دارا بودن تیم متخصص و با انگیزه و بازار بزرگ و رو به رشد را از دلایل انتخاب این شرکت در سبد سرمایه گذاری خود اعلام نموده است. به نقل از روابط عمومی حرکت اول، جزییات دقیقتر این سرمایه گذاری، در نشست خبری، پس از کاهش محدودیتهای کرونایی، اعلام خواهد شد.

پیش‌تر مدیرعامل حرکت اول در گفتگو با دیجیاتو اعلام کرده بود سال ۱۴۰۰، سال طلایی برای آنها خواهد بود: « امسال بودجه خوبی برای سرمایه گذاری جدید در داخل و خارج کشور در نظر گرفتیم. سرمایه گذاری مجدد شرکت های سبد سرمایه گذاری موفق که سرمایه‌گذاری کردیم، سرمایه گذاری و مشاوره در حوزه های مالی، حقوقی و مارکتینگ شرکت های سرمایه پذیر حرکت، یکی از برنامه های اساسی در سال جاری است.»

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
پیوست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *