اخبار استارتاپی

تولید بیش از ۷۱۰ محصول توسط شرکت‌های دانش‌بنیان استان مازندران

تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان در استان مازندران با ۱۲۰ مورد افزایش به ۷۱۰ نوع کالا افزایش یافت.

اکودی‌ام

۲۱ شرکت دانش‌بنیان با اشتغال‌زایی برای ۲۴۶ نفر از ابتدای فروردین تا پایان مرداد در مازندران مجوز فعالیت دریافت کردند. رهاورد افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان مازندران از ۹۷ به ۱۱۸، افزایش تولیدات در این حوزه بود و اکنون ۷۱۰ نوع کالا در حوزه‌های کشاورزی و صنعتی با نشان دانش‌بنیان و با داشتن گواهی اصالت کیفیت در استان تولید می‌شود.

توجه ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان و همراهی دستگاه‌های اجرایی با این شرکت‌ها را مهم‌ترین محور و برنامه توسعه اقتصادی مازندران در سال جاری دانست. میزان تولیدات این واحدهای در حال حاضر به اوج نرسیده و رونق فعالیت خود برای اشتغال آفرینی و تنوع دادن به تولیدات دانش‌بنیان نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه بانک‌ها در ارائه تسهیلات است که قانون جهش تولید دانش‌بنیان می‌تواند در این زمینه کارساز باشد.

در استان مازندران حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای افزایش تولید در بخش کشاورزی با محوریت نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است. سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک، ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته و مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی به ترتیب حوزه‌هایی هستند که در این استان مورد استقبال شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته‌اند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا