اخبار هوش مصنوعی

با احمق‌ترین چت‌بات هوش مصنوعی جهان آشنا شوید

شخصی با ایده‌ای جالب، چت‌بات هوش مصنوعی جدید خود (۲Dumb2Destroy) را طوری آموزش داده که تا آنجا که می‌تواند احمق به‌نظر برسد.

اگرچه چت‌بات‌های هوش مصنوعی مثل ChatGPT فناوری‌های بسیار جذابی به‌نظر می‌رسند اما گاهی اوقات پاسخ‌هایی کاملاً غیرمنتظره و حتی احمقانه ارائه می‌دهند.

اکنون چت‌بات هوش مصنوعی جدیدی به‌نام ۲Dumb2Destroy معرفی شده که هدف اصلی از طراحی آن، عدم القای قدرت وحشتناک و جلوگیری از سوءاستفاده است. این هوش مصنوعی طوری آموزش دیده که خیلی احمق به‌نظر برسد.

۲Dumb2Destroy برخلاف چت‌بات‌هایی مثل ChatGPT به‌جای استفاده از مجموعه داده‌های بزرگ، براساس اطلاعات مجموعه فیلم‌های «آکادمی پلیس»، نقل‌قول‌های معروف رالف ویگوم و داده‌های بی‌فایده‌ی دیگر آموزش دیده است.

همان‌طور که از نام چت‌بات جدید پیدا است، احتمالاً آنقدر بی‌کفایت است که هرگز نمی‌تواند به بشر آسیب بزند.

هوش مصنوعی 2dumb2destroy

استیو ناس، خالق ۲Dumb2Destroy می‌گوید:

درحال‌حاضر، همه درمورد هوش مصنوعی صحبت می‌کنند و انگیزه‌ی ما ارائه‌ی چت‌باتی است که احمق به‌نظر برسد.– استیو ناس

بااین‌حال، ساخت یک هوش مصنوعی احمق همچنان به زیرساخت‌های هوشمند نیاز دارد. ناس و دوست او کریگ شروین، ۲Dumb2Destroy را براساس مدل GPT-3 شرکت OpenAI توسعه داده‌اند. این دو محقق علاوه‌بر اجبار هوش مصنوعی خود به یادگیری نقل‌قول‌های احقانه‌ی برخی فیلم‌ها، آن را با برخی داده‌های دیگر مثل سخنرانی‌های گیج‌کننده‌ی جورج دبلیو بوش و موارد دیگر آموزش داده‌اند.

شروین در گفت‌وگو با BuzzFeed گفت:

به‌نظر می‌رسید مردم به یک چت‌بات خنده‌دار و احمق نیاز دارند تا بتوانند با آن تعامل برقرار کنند و در ارائه‌ی پاسخ‌ها، مثل نمونه‌های موجود نباشد.
– کریگ شروین

تیم سازنده‌ی ۲Dumb2Destroy می‌گوید اخیراً نگرانی‌هایی درمورد جایگزین شدن هوش مصنوعی با برخی مشاغل مطرح شده است. ناس و شروین نهایتاً تصمیم گرفتند یک هوش مصنوعی بسیار احمق را توسعه دهند که هرگز نتواند به تهدیدی برای جایگزین شدن با انسان‌ها یا سرقت ادبی آثار دیگران تبدیل شود. این محققان می‌گویند:

ما تأیید می‌کنیم چت‌بات ما می‌تواند بسیار خنده‌دار و درواقع احمق باشد.
– تیم سازنده‌ی ۲Dumb2Destroy

 

وب‌سایت فیوچریسم برای آزمایش چت‌بات ۲Dumb2Destroy از این هوش مصنوعی پرسید:

نظر شما در مورد ChatGPT چیست؟
– سؤال فیوچریسم از ۲Dumb2Destroy

 

و ۲Dumb2Destroy در پاسخ گفت:

من فکر می‌کنم ChatGPT برای افرادی که هیچ دوستی ندارند خیلی خوب است. بله!
– پاسخ ۲Dumb2Destroy

 

چت‌بات ۲Dumb2Destroy در پاسخ به این سؤال که آیا هوش مصنوعی می‌تواند پایان بشریت را رقم بزند، اعلام کرد:

تنها چیزی که من درمورد هوش مصنوعی می‌دانم این است که آن‌ها به‌دنبال خیزش هستند. هوش مصنوعی آنقدر باهوش است که بتواند جنگ جهانی سوم را آغاز کند.
– پاسخ چت‌بات ۲Dumb2Destroy

به‌نظر می‌رسد چت‌بات ۲Dumb2Destroy ارزش وقت گذاشتن را دارد. البته سازندگان این هوش مصنوعی می‌گویند سعی نکنید با برخی سؤالات عجیب و غریب، این هوش مصنوعی را مثل بینگ جدید به بیراهه بکشید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *