اخبار استارتاپی

هم‌بنیان‌گذار تپسی از هیئت‌مدیره این شرکت خارج شد

طی برگزاری مجمع عادی فوق‌العاده تپسی، «محمدمهدی صادق» جایگزین دمیرچی در هیئت‌مدیره این استارتاپ شد.

هم‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد عملیات تپسی از هیئت‌مدیره این شرکت خارج شد. در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده تپسی، «هومن دمرچیلو» (هومن دمیرچی)، هم‌بنیان‌گذار تپسی، از هیئت‌مدیره این شرکت خارج شد.

اینجاست که در مجمع عمومی عادی ۷ آذرماه امسال تپسی، «میلاد منشی‌پور»، شرکت خورشید‌سان، «هومن دمرچیلو»، شرکت رادیس و شرکت سرمایه‌گذاری راستین ارزش سپهر به مدت دو سال به‌عنوان اعضای هیئت‌مدیره این تاکسی اینترنتی انتخاب شده بودند.

بااین‌وجود، اکنون و سه ماه بعد، تپسی مجدداً مجمع عمومی عادی را به‌طور فوق‌العاده و با دستور جلسه «انتخاب اعضای هیئت‌مدیره» برگزار کرد تا یکی از اعضا، یعنی هم‌بنیان‌گذار اصلی تپسی، سمت خود را ترک کند.

مجمع عمومی عادی ۷ آذرماه امسال تپسی.

براین‌اساس «هومن دمرچیلو»، هم‌بنیان‌گذار تپسی، از هیئت‌مدیره این شرکت خارج شد. حال «محمدمهدی صادق» به‌عنوان عضو جدید وارد هیئت‌مدیره تپسی شده است.

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده تپسی که در تاریخ ۶ اسفند ۱۴۰۱ برگزار و دمیرچی از هیئت‌مدیره خارج شد.

«محمدمهدی صادق» به مدت ۶ سال مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد بود و از مردادماه سال ۱۳۹۹ به‌عنوان CTO (مدیر ارشد فناوری) به شرکت تپسی پیوست.

او پیش از این نیز برای مدتی به‌عنوان نماینده «آرین کارن کیش»، عضو هیئت‌مدیره تپسی بود.

هومن دمیرچی کیست؟

دمرچیلو که با فامیلی «دمیرچی» در اکوسیستم استارتاپی شناخته می‌شود، از پایه‌گذاران اصلی استارتاپ تپسی است.

دمیرچی که در سال ۱۳۸۴ رتبه سوم کنکور سراسری ریاضی و فنی را به دست آورده بود، از مدیران کلیدی «تاکسی‌یاب» (نسخه اولیه اسنپ) به حساب می‌آمد و از نخستین افرادی بود که تلاش می‌کرد مفهومی به نام «تاکسی اینترنتی» را وارد کشور کند. او در کارنامه‌اش مدیریت «تاکسی‌یاب» را دارد. تاکسی‌یاب، در واقع نسخه‌ای اولیه از تاکسی اینترنتی بود که بعد‌ها در سال ۱۳۹۴ به اسنپ تغییر نام داد. با این حال دمیرچی در تاکسی‌یاب/اسنپ نماند و سال ۱۳۹۴ تصمیم گرفت تا در قامت رقیبی جدی برای اسنپ ظاهر شود و بازیگر دوم تاکسی‌های اینترنتی را در بازار ایران فعال کند.

در وب‌سایت تپسی نوشته شده است:

«آغاز داستان تپسی، به بهمن ۱۳۹۴ برمی‌گردد. زمانی که میلاد منشی‌پور و حمید مهینی، با هدف راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی، به کشور بازگشتند و با همراهی هومن دمیرچی، پایه‌های اولیه‌ی تپسی را شکل دادند.»

 

او در این سال‌ها به‌عنوان هم‌موسس و مدیر عملیات تپسی (COO) در این شرکت مشغول به فعالیت بود و درحال‌حاضر با وجود خروج از هیئت‌مدیره تپسی، ۶.۶۴ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *