اخبار هوش مصنوعی

فراخوان صندوق و نوآوری برای شناسایی استارتاپ‌های حوزه هوش مصنوعی

این رویداد در پی شناسایی «استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی، در محورهای دستیار هوشمند ترجیحاً مبتنی بر GPT3 ،NLP،ML» است.

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری قصد دارد با همکاری بانک مرکزی، رویدادهایی را برای شناسایی استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی را برگزار کند. قرار است از این شرکت‌ها در حوزه سیاست‌گذاری پولی و بانکی کشور استفاده شود.

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری در راستای مأموریت خود و با همکاری بانک مرکزی در نظر دارد برنامه جامعی را که در برگیرنده رویدادهای «دوشنبه‌های استارتاپی» و «پیوند» باشد، توسط کارگزاران باتجربه بخش خصوصی برگزار کند.

این رویداد در پی شناسایی «استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی، در محورهای دستیار هوشمند ترجیحاً مبتنی بر GPT3 ،NLP،ML» و به‌منظور بهره‌برداری در حوزه سیاست‌گذاری پولی و بانکی کشور است.

آن‌طور که در وب‌سایت این صندوق آمده، سرمایه‌پذیران شامل استارتاپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر و طرح‏‌های نوآورانه، شتاب‏دهنده‌های دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان، سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های مختلف، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و سایر علاقه‌مندان می‌توانند در این رویدادها شرکت کنند.

برای شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه هوش مصنوعی فرمی آماده شده است که مجموعه‌های متقاضی می‌توانند تا ۲۰ اسفندماه سال جاری نسبت به تکمیل آن اقدام کنند.

صندوق نوآوری هوش مصنوعی

براساس گام‌های اجرایی اعلام‌شده برای این رویداد، پس از انتشار فراخوان و شناسایی و ارزیابی افراد و تیم‌های صاحب ایده که هسته‌های فناور و استارتاپ‌ها هستند، کارگاه‌های آموزشی و جلسات منتورینگ برای توانمندسازی آن‌ها برگزار خواهد شد. سپس رویداد و معرفی هسته‌های فناور و استارتاپ‌ها به شتاب‏دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران جسورانه برگزار می‌شود. درنهایت نیز تأمین مالی هسته‌های فناور و استارتاپ‌ها در قالب تسهیلات یا هم‌سرمایه‌گذاری با شتاب‏دهنده‌ها یا صندوق‌های عامل محقق خواهد شد.

گفتنی است متقاضیان شرکت در «دوشنبه‌های استارتاپی»، استارتاپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیر و دارندگان نمونه اولیه (MVP) بوده که به‌دنبال جذب سرمایه سرمایه‌گذاران خطرپذیر، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه بورسی، سرمایه‌گذاران شرکتی، نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، شتاب‏دهنده‌ها و… هستند.

همچنین متقاضیان شرکت در «پیوند» استارتاپ‌ها و دارندگان طرح‌های سرمایه‌پذیری‌اند که به‌دنبال جذب سرمایه‌پذیری، استفاده از خدمات توانمندسازی بلاعوض، استفاده از شبکه ارتباطی صندوق با شتاب‏دهنده‌ها و بهره‌مندی از تسهیلات صندوق هستند.

افراد می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۲۱۷۰۶۲۳ تماس حاصل نمایند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *