اخبار استارتاپی

انعقاد تفاهم نامه احراز هویت الکترونیکی مشتریان بین بانک ایران زمین و بانک آینده

در دومین روز از هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت تفاهم نامه ای در بستر شاکلید با موضوع احراز هویت دیجیتالی مشتریان مبتنی بر فناوری بلاک چین بین بانک ایران زمین و بانک آینده منعقد شد.

به گزارش اکوموتیو این قرارداد بین بانک ایران زمین و بانک آینده با همکاری شرکتهای دانش بنیان امضا شد. فرهاد اینالوئی معاون فناوری واطلاعات بانک ایران زمین، پس از امضای تفاهم نامه گفت: این قرارداد برمبنای ارائه محصولی بر اساس بلاک چین و نیاز بانک ها در راستای احراز هویت الکترونیکی می‌باشد که یکی ازاقدامات بسیار مهم خدمات الکترونیکی در مسیر توسعه بانکداری دیجیتالی و رضایتمندی مشتریان است.

وی افزود: در صورت اجرایی شدن قرارداد، ما می‌توانیم با همکاری سایر بانک ها، مشتری‌های بانک را احراز هویت نماییم و این دقیقا در راستای توسعه ی بانکداری دیجیتال وارائه سرویس‌های ارزش‌افزوده فناوری بلاک چین است.

«هسته اصلی سامانه کلید، امضای دیجیتال است؛ در واقع سامانه کلید ابزاری برای شناسایی مشتری و سپس امضای دیجیتال است و از تلفن همراه به عنوان توکن استفاده می‌کند.»

مدیرعامل آدانیک درباره تعداد بانک هایی که شاکلید و همین‌طور محصول کلید در آنها راه‌اندازی شده است، گفت: «شاکلید در مرحله پایلوت خود در دو بانک راه‌اندازی شد و در حال مذاکره با بانک‌های دیگر نیز هستیم. محصول کلید نیز در بانک‌های آینده، شهر، پارسیان و در حد پایلوت در بانک ایران‌زمین راه‌اندازی شده است.»

وی در ادامه گفت: از مزیت های شاکلید می‌توان به خدمت دهی ساده و احراز هویت با کیفیت بالا و کاهش اتلاف وقت اشاره کرد و همچنین بانک‌های زیادی می‌توانند در این شبکه فعالیت کنند و از طریق این پلتفرم به هم متصل شوند. این شبکه توسعه‌پذیر است و می‌تواند به شبکه‌های بانکی در سراسر جهان نیز وصل شود و تعاملاتی داشته باشند. این شبکه محدود به احراز هویت نیست و امضای دیجیتال انواع اسناد و قراردادها در آن امکان‌پذیر است.»

برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *