اخبار استارتاپی

برگزاری ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی

شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با همکاری دفتر ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر اقدام به برگزاری "ایده‌بازار صنعت حمل‌ونقل ریلی" کرده است.

اکودی‌ام

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با همکاری دفتر ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با توجه به ضرورت های فوری و حیاتی در حوزه‌ صنعت حمل و نقل ریلی، اقدام به برگزاری “ایده بازار صنعت حمل و نقل ریلی” کرده است.

این برنامه در مهرماه امسال و با هدف شناسایی ظرفیت‌های نهفته در حوزه فناوری‌های نوآورانه در بستر علم و فناوری است. این رویداد به منظور شناخت طرح‌های فناورانه با اولویت محورهای ” اینترنت اشیا، هوش تجاری، خدمات الکترونیک و افزایش بهره‌وری و تخصیص منابع” برگزار می‌شود.

شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به منظور اجرایی‌سازی ماده ۵۴ از قانون برنامه ششم توسعه و با رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و انتقال فناوری به داخل کشور، به نحوی که تا پایان اجرای قانون برنامه حداقل ۸۵ درصد، دانش طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت حمل و نقل ریلی شهری و بین شهری با کمک و استفاده از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و نهادهای علمی و فناوری ملی نظیر جهاد دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان داخلی، اقدام به برگزاری ایده رویداد کرده است.

شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با توجه به اولویت‌های خود و وجود بستر مناسب فناوری‌های نوین در حوزه اینترنت اشیاء، هوش تجاری و خدمات الکترونیک و افزایش بهره‌وری و تخصیص منابع، اقدام به شناسایی، جذب فناوری و سرمایه گذاری کرده است. یکی از مهمترین اهداف این رویداد “شناسایی نوآوری‌ها و فناوری‌های بدیع و نوظهور و نزدیک به بازار سرمایه” در راستای توسعه و تحول صنعت حمل و نقل ریلی است.

همسو کردن بخش دانشگاهی، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی با نیازهای صنعت حمل و نقل ریلی، همسو و همگرا کردن سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی در راستای توسعه این صنعت، ایجاد بستری مناسب برای معرفی ایده های نوآورانه برای سرمایه گذاری، ایجاد بستری مناسب برای همکاری‌های مشترک ایده پردازان با یکدیگر، ایده پرداز با سرمایه گذار و سرمایه گذار با سرمایه گذار از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.

علاقه‌مندان، فناوران و شرکت‌های دانش بنیان فعال در صنعت حمل و نقل ریلی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال طرح خود به این سایت مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۶۶۱۷۵۹۳۷ دفتر ایده‌بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر تماس بگیرند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا